Мати чи матір: відомий мовознавець пояснив, у чому різниця

Водночас він зауважив, що інколи в людей виникає проблема зі словом «тато».

Авраменко пояснив, коли вживати слова «мати» і «матір» / колаж УНІАН, скріншот

Відомий в Україні мовознавець Олександр Авраменко дав пораду щодо правильного використання слів «мати» і «матір» в українській мові. Він пояснив різницю між ними.

Як розповів фахівець в ефірі «Сніданку з 1+1», іменники «мати» і «матір» – це форми одного слова. «Мати» – це форма називного відмінка (хто? що?), а «матір» –  знахідного (кого? щоо?). 

«Наприклад, на картині ми бачимо кого? що? – матір (знахідний відмінок). Малого Ісуса тримає на руках хто? що? – мати (називний відмінок)», – пояснив він. 

Відео дня

Водночас він зауважив, що інколи в людей виникає проблема зі словом «тато».

«А точніше – з «татами» (у множині). Різні джерела подають різну, іноді навіть діаметрально протилежну інформацію про налогошування слова «тато» у множині. Ми ж будемо орієнтуватися на чинний правопис. Тож, запамʼятайте: у множині треба сказати не «татА», а «татИ». Наприклад: «Щасливі татИ забирають дітей із садочка», – додав Авраменко.

Мона Ліза «посміхається» чи «усміхається»: Авраменко оцінив музу Да Вінчі (відео) «Горілиць», «обабіч» і «поготів»: мовознавець розповів, як правильно вживати колоритні українські прислівники Ходять у пальто чи в пальті: як правильно пояснив топ-вчитель України (відео)Півтора місяці чи місяця: пояснення Авраменка

Відомий в Україні вчитель Олександр Авраменко пояснив, чи правильно казати «півтора місяцІ». За його словами, таке вживання числівника «півтора» з іменником є невірним. 

Мовознавець зауважив, що іменник із числівником «півтора» треба ставити в родовий відмінок. Тому правильно казати так: півтора місяцЯ, півтора рокУ, півтора днЯ. 

Джерело

Новости Украины