«Медиків на фронті не вистачає»: історія вінничанки, яка рятувала життя оборонців

За інформацією: Суспільне Вінниця.

Медикиня Олександра Поплавська з Вінниці місяць рятувала життя українських бійців у складі евакуаційної бригади та на стабілізаційному пункті на Донеччині. Фото: Олександра Поплавська

Медикиня Олександра Поплавська з Вінниці місяць рятувала життя українських бійців у складі евакуаційної бригади та на стабілізаційному пункті на Донеччині. У цивільному житті Олександра – лікарка медицини невідкладних станів, на фронт поїхала у складі Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Пирогова. Про найважчі поранення та медицину на фронті дівчина розповіла Суспільному.

"Я не знала, як ще я можу допомогти. Це було потрібно і мені. Намагаєшся донатити, допомагати волонтерам, але постійно здається, що цього недостатньо і я знайшла вихід", – каже Олександра.

"Було страшно, що не впораюсь"

Фото: Олександра Поплавська

Працювала лікарем у евакуаційній бригаді, у перервах між чергуваннями – допомагала у стабілізаційному пункті.

"Страшно було виїжджати. Страшно, що не впораюсь, щось не вийде, що не зможу вчасно зреагувати. Але, по-перше, в мене була дуже класна команда, класний водій. Я знала, якщо що – фельдшер мене підштовхне і в мене все вийде", – розповідає Олександра Поплавська.

Досвід роботи у бригаді швидкої на фронті знадобився, – каже Олександра. Втім, травми, які отримують оборонці – у цивільній медицині тапляються вкрай рідко.

"Навіть незначне, на перший погляд, поранення може становити загрозу для життя"

Фото: Олександра Поплавська

"Дуже багато ампутацій травматичних. На пелюстку бійці наступають і відриває частину кінцівки нижньої. В останнього пацієнта, якого ми возили, було осколкове поранення в шию. В мене був реально мандраж, я обдумала всі варіанти, що там і як може бути, що воно могло зачепити і що я буду робити", – розповідає Олександра.

"Якщо осколок зачепить пряму кишку – це дуже погано. Або кістки тазу – спричинить кровотечу в малий таз, це буде величезна крововтрата, людина через це може померти", – говорить Олександра.

"Під час ротації були приємні миті"

Фото: Олександра Поплавська

Втім, каже Олександра під час ротації були і приємні миті. Одна із них зустріч із чоловіком, який воює.

и були досить близько, і змогли бачитись, навіть. Я знала, що буду в Донецькій області, він мав бути в Запорізькій області. Ми не знали, що зможемо бачитись. Тому це був такий, приємний бонус", – каже Олександра.

У Вінниці медикиня пробуде до кінця місяця. А далі у планах – чергова ротація на схід аби рятувати бійців.

Новости Украины