За інформацією: Суспільне Чернігів.
Начальник відділу Державної екологічної інспекції в області Артем Коломієць. Суспільне Чернігів
З 30 серпня працівники "Муніципальної варти" щоденно моніторять міський пляж "Золотий берег". Люди про заборону знають, говорить начальник відділу протидії стихійній торгівлі Денис Король, проте продовжують купатися.
Міський пляж у Чернігові. Суспільне Чернігів
Місцевий житель Валерій каже:
"Рибка плаває, качки плавають, все нормально. Вона наче чиста. Сейм же далі, він же звідти, сюди проти течії не попливе".
Місцевий житель Валерій. Суспільне Чернігів"Купалися у червні, травні, а зараз ні. Сам кожен вирішує, але ж раз чогось не можна, значить не можна, якась же причина є, то для чого це робити", — говорить місцева жителька Галина.
Місцева жителька Галина. Суспільне Чернігів
Артем Коломієць каже, також вони разом із "Чернігівводоканалом" відбирають проби води, аби контролювати її стан у лабораторії. Роблять це тричі на день. За висновками лабораторії з контролю стічних вод станом на 3 вересня, концентрація хімічного споживання кисню у Десні зросла, що свідчить про погіршення стану води в річці.
Рейд екоінспекції на міському пляжі в Чернігові. Суспільне Чернігів
Нагадаємо, рішення про заборону купання, забору води та вилову риби міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій прийняла після того, як 26 серпня стало відомо про забруднення Сейму на Чернігівщині. В річці масово гинула риба, а сама вода стала чорного кольору.
За даними Держагентства з меліорації та рибного господарства України, брудна вода прийшла з Курської області РФ, де тривають бойові дії. За повідомленням агентства, невідомі відходи у Сейм скинули російські військові. Ця річка є притокою Десни, тому за якістю води слідкують і тут.
Читати ще
Читати ще У Держекоінспекції припускають, що брудна вода в Сейм на Чернігівщині прибула з Курщини