За інформацією: Суспільне Тернопіль.
Володимир Драбчук, колишній військовослужбовець. Суспільне Тернопіль
Таким чином хоче показати складну роботу піхотинців і те, що війна не має пауз:
"Мені не важко, важко піхотинцям на передньому краї. Тому відкриваю збір на 300 тисяч гривень для трьох бригад. Ми збираємо для потреб 42-ої, 67-ої та 33-ої окремих механізованих бригад".
Наплічник, із яким Володимир Драбчук ітиме в гори. Суспільне Тернопіль
Зараз Володимир Драбчук готується до благодійного походу.
"Стартуватиму з туристичної бази "Заросляк". Далі піднімуся до озера Несамовите, на Чорногірський хребет. Тоді попрямую в сторону Говерли, спущуся до Петроса, піднімуся на гору Петрос і спущуся в село Кваси Закарпатської області", — говорить колишній військовослужбовець.
Шолом та каремат, які Володимир Драбчук візьме зі собою. Суспільне Тернопіль
На маршруті буде 11 локацій, які будуть символізувати окуповані росіянами території.
"Перша точка — це озеро Несамовите, відповідно, це окупований Крим. Далі почергово — Херсонська, Запорізька, Донецька та Луганська області, і так до Житомирської".
Уперше на Говерлі з членами Молодіжного націоналістичного конгресу в 2015 році. Володимир Драбчук
Володимир ходить у гори з юності. Вперше піднявся на Говерлу в 2015 році. Тоді на найвищій горі України разом із членами Молодіжного націоналістичного конгресу зачитали "Заповіт" Тараса Шевченка. Відтоді походи стали регулярними.
Володимир Драбчук з друзями на вершині. Володимир Драбчук
"У мене скромний досвід. На всі карпатські вершини-двотисячники я піднімався навіть по кілька разів. На Говерлі багато разів був, більше десяти. Друзі просили: "Йдем у гори", і завжди маршрут пролягав через Говерлу. В Туреччині була, напевно, моя найвища вершина — 2400 метрів", — розповів Володимир Драбчук.
У горах. Володимир Драбчук
У 2023 році Володимира мобілізували. Він був командиром роти в 42-ій окремій механізованій бригаді. Воював у Серебрянському лісі, поблизу Кліщіївки та Часового Яру на Донеччині. Звільнився зі служби через сімейні обставини, зараз у запасі. Каже, ідея походу — показати складну роботу піхотинців.
Володимир Драбчук під час служби в ЗСУ. Володимир Драбчук
"Наш український піхотинець — це найважливіша ланка ЗСУ, яка найбільш фізично та морально "вигрібає" в цій війні. Тому, якщо ви встали зранку і вам погано, згадайте простого українського піхотинця — йому в десятки разів важче", — сказав чоловік.
Володимир Драбчук на лінії фронту. Володимир Драбчук
Аби підготуватися до благодійного походу, Володимир регулярно тренувався у спортзалі з навантаженням і бігав по 15 кілометрів: "Родзинка цього походу, що я йду в броні — це шолом, плитоноска та РПС. Ці три елементи сумарно важать 15 кілограмів. Також у наплічнику будуть ще 8-10 кілограмів речей, необхідних у поході. Отже, починаємо з РПС. На мені буде аптечка, сумка для скиду магазинів, каремат для того, щоб присісти та перепочити, якщо буде важко. Плитоноска з боковими елементами захисту.
Далі — шолом та наплічник. Звісно, в піхотинця є ще магазини, гранати, рація, тепловізор, БК, вода, саперна лопатка. Якщо це бойовий медик, то також рюкзак бойового медика, ноші для евакуації, РЕБ, можливо, навіть і зарядна станція. Тому в мене мінімальний базовий набір того, в чому одягнений сучасний піхотинець".
Походи в гори до повномасштабного вторгнення. Володимир Драбчук
Чоловік планує пройти маршрут за 24 години. Все залежить від погоди. Долучитися до збору коштів можна буде в соцмережах. Банку відкриють в день старту походу — 27 вересня.
Володимир Драбчук, колишній військовослужбовець, тернополянин. Суспільне Тернопіль
"Посилання на монобанку і PayPal буде прикріплене на моїй особистій сторінці Володимир Драбчук в інстаграмі. Трансляції 24/7 не буде, буду закидати короткі відео за наявності інтернету. Тому заходьте, донатьте, і не забувайте — війна не зупиняється. Я також буду йти і не зупинятися, допоки не назбираю 300 тисяч гривень".