Мер Ірпеня заперечив звинувачення про найнижчі показники міста по єВідновленню

Голова Київської ОВА Руслан Кравченко вчора опублікував  інформацію по програмі єВідновлення у Київській області згідно з якою, найнижчі показники має Ірпінська громада. Ірпінський міський голова Олександр Маркушин заперечив звинувачення про найнижчі показники Ірпеня по єВідновленню.

«Офіційно інформую вас, що це не відповідає дійсності. Як у КОВА дійшли такого помилкового висновку? Вони взяли ПРОЦЕНТ опрацьованих комісіями чек-листів відповідно до загальної кількості поданих заявок у Дію. Тобто, одним з лідерів Київської області КОВА вважає Боярську громаду, бо в них було подано 23 заяви, з яких комісія опрацювала за 3 місяці аж 17 заяв! А це цілих 73,91%. Отримали кошти всього 8 мешканців з 23-х, але це не важливо, головне, що по процентах — вони показали ефективну роботу комісії і потужний результат, на думку чиновників. Але, якщо дивитись на РЕАЛЬНІ результати роботи комісій у Київській області, то наша Ірпінська громада була і залишається на ПЕРШОМУ місці»,- повідомив  Олександр Маркушин.

Станом на сьогодні мешканці Ірпінської громади подали 2918 заяв у Дію на компенсацію до 200 000 тисяч гривень. Здійснено виїздів комісії і сформовано чек-листів – 1169, що складає 40,06% від загальної кількості поданих заяв, на суму 106 млн 378 тис. гривень. 712 власників пошкодженого житла вже отримали грошові виплати на суму 70 млн 200 тис. гривень, що є найкращим результатом по виплатам у Київській області. 89 заявникам відмовлено.

«Якщо дивитись за реальними результатами, то після нас іде, наприклад, Буча – де кількість заяв у Дію було в три рази менше за Ірпінську громаду – 985, з яких комісія опрацювала 876 (на 293 менше за наш показник, але на це ніхто не звернув уваги), кошти отримали 520 осіб», — зазначає Маркушин.

Також мер Ірпеня наголошує, що ніхто не рахує, що комісії Ірпінської громади, щоб зробити показник всього лише 1% треба опрацювати 30 рішень, а комусь 0,23.

Не звернули увагу й на те, що громадам треба було створити комісії зі своїх же спеціалістів, у яких є робота у своїх профільних відділах.

Маркушин зауважив, що Ірпінські спеціалісти паралельно опрацьовують тисячі заявок і кілометри даних по таким програмам як:

  •  програми Фонду ліквідації наслідків російської агресії;
  •  обласна програма “Нова оселя”;
  •  обласна програма відбудови приватного сектору;
  •  заміна вікон майже по всьому місту;
  •  співпраця зі всіма фондами і міжнародними партнерами, опрацювання заяв і закупівля будівельних матеріалів та ін. теж на них.

«Я вже не пишу про роз’яснення до програми єВідновлення, які приходять досі і про постійні технічні проблеми з реєстрами, щоб подавати заявки. А чому ж ірпінські спеціалісти з відбудови так загружені? Я півтора року всюди наголошую: Ірпінська громада – найбільш пошкоджена громада в регіоні, де 16 000 мешканців залишилися без даху над головою – це четверта частина громади! Тому для мене досі дивно чути порівняння громад Київської області. Не применшуючи заслуг жодної, міські ради НЕ зруйнованих громад займаються своїми поточними справами і це не йде в порівняння з нашим пекельним режимом роботи всієї міськради, активних мешканців і волонтерів, який не зупиняється ні на день від дня звільнення Ірпеня з 28 березня 2022 року. Перепрошую колег за приведені порівняння. Знаю, що Вам теж не легко! Я звісно хотів би бачити об’єктивну оцінку роботи центральною владою місцевого самоврядування, але коли бачу такі заяви розумію, що комусь досі важливо показати відсотки на паперах, замість реальної роботи», — підсуува очільник міста.

 

Джерело

Новости Украины