За інформацією: Суспільне Вінниця.
Експонати виставки військово-польового арту. Суспільне Вінниця
Ідея проєкту належить військовослужбовцю Павлу Ротару. Про це Суспільному розповів куратор виставки Владислав Луцяк.
"Павло Ротар – чинний військовослужбовець, сержант поліції особливого призначення Київ. У 2015 році перебував в АТО, під час проведення операцій, перебуваючи в окопі, побачив відстріляний тубус, в якому бджоли зробили соти. З'явилася ідея – це ідея трансформація, перетворення енергетики, яка несе смерть, на витівір мистецтва, трансформувати її", — розповів Владислав Луцяк.
Експонати виставки військово-польового арту. Суспільне Вінниця
Перші експонати військово-польового арту було знищено 2022 року у Лисичанську. За відродження виставки взялися наприкінці 2023 року.
"2023 рік — кінець 2024 року, виставка почала відроджуватися в Києві, Павло почав залучати художників, які були в проєкті раніше. Поступо відновилися і відбулася виставка в Мінстерстві внутрішніх справ. Була ідея у Вінниці зробити невеликий її відголосок, щоб бачили студенти, хлопці бачили. Ідея прийшла, щоб вона мандрувала. Її робота — це мандрувати, дарувати позитивні емоції та розвантажувати, якісь ідеї нести хлопцям, які реабілітуються", — розповів Владислав Луцяк.
Експонати виставки військово-польового арту. Суспільне Вінниця
Військовослужбовець Олександр Олійник розповів про артефакт війни, перетворений на мистецтво, який вразив найбільше.
"Найбільше сподобалася робота, де дівчинка світло тримає, чи в собі несе. Досить креативно. Надихає і чимось таким світлим, знаєте, наповнює", — сказав Владислав Луцяк.
Експонати виставки військово-польового арту. Суспільне Вінниця
Офіцер ЗСУ Максим Космін, який родом із Харкова, перебуває у Вінниці на реабілітації після протезування. Виставку називає мистецтвом, народженим війною.
"Щоб люди не забували, все ж таки в нас зараз повномасштабна війна, щоб ми цінували мистецтво, яке в нас є, наші традиції. Дуже важливі такі виставки, їх треба більше. Зараз дуже багато нових митців з’являється: хтось пише вірші, хтось створює такі художні витвори, це має бути", — сказав Максим Космін.
Відвідувачі виставки військово-польового арту. Суспільне Вінниця"Це позитивний емоційний здвиг для хлопців. Чому? Дивлячись на кожну картину ми бачимо частину життя нашої країни, ми всі проживаємо війну. Ми всі йдемо в цей час, ми всі щось робимо. Дивлячись на ці картини, хлопці знову переживають щось. Ви розумієте, що важко хлопцям відкриватися. Моя професія — це доторкнутися до душі, відкритися, і ці картини якраз допомагають їм це робити", — сказала капелан шпиталю Наталія Скала.
У цьому реабілітаційному центрі виставка триватиме до 6 квітня.