Пам’ятайте: у вас не можуть вимагати те, що не передбачено законом, каже адвокат.
Військовозобов’язані повинні мати військовий квиток / фото міськвиконкому Южноукраїнська
В Україні триває мобілізація через повномасштабне вторгнення РФ. У мережі скаржаться на те, що військовозобов’язаним українцям без військового квитка неможливо навіть одружитися. Адвокат Роман Сімутін у своєму YouTube-каналі пояснив, чи законно всюди вимагати військовий квиток.
«У мене запитують: «А чи правда, що я не можу вступити до вишу, працевлаштуватися на роботу, зареєструвати шлюб без дозволу ТЦК?». Аж ніяк! Але медіа та соцмережі настільки перенасичені цими інфовкидами, що я вже сам починаю в це вірити», — каже адвокат.
За його словами, при вступі до вишу, працевлаштуванні на роботу, реєстрації шлюбу, перереєстрації адреси і тому подібне у вас дійсно можуть запитати інформацію щодо військового обліку або ваших військово-облікових документів, але це ваше право — надавати чи ні вказану інформацію.
Відео дня
Сімутін стверджує, що у таких випадках з військовозобов’язаними приватні підприємства та навчальні заклади частину ризиків беруть на себе й намагаються якось захистити своїх працівників, а от держустанови, за його словами, «непробивні».
«Та пам’ятайте: у вас не можуть вимагати те, що не передбачено законом! Висновки: влаштуватися на роботу до держустанови без військового квитка ви точно не зможете, хоч це і дискримінація. Але зареєструвати шлюб, провести перереєстрацію місця проживання, вступити до вишу зможете, бо такі вимоги незаконні», — наголосив адвокат й додав, що у разі відмови робити зазначене вище без військово-облікових документів ви можете подати скаргу.
Чого не можна робити військовозобов’язаним в Україні без військового квитка?
Раніше адвокат Тарас Никифорчук прокоментував повідомлення про те, що в Україні без військового квитка ні полікуватися, ні працевлаштуватися чи одружитися не вдасться.
Адвокат Ростислав Кравець назвав відмову у прийнятті на роботу у зв’язку з відсутністю військового квитка «дискримінацією». Він наголосив, що це не може бути підставою для відмови у прийнятті на роботу.
А адвокат Євгенія Рябека наголосила, що військовозобов’язаному, який не взяв із собою військовий квиток, можуть вручити повістку.