За інформацією: Суспільне Чернігів.
«ОТКЕ» та Нафтогаз. Суспільне Чернігів
Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» виграла судовий позов щодо стягнення з АТ "Облтеплокомуненерго" боргу 204,8 млн грн, який утворився за опалювальний період 2021-2022pp. Відповідне рішення ухвалив Господарський суд Чернігівської області. 20 червня стосовно "ОТКЕ" відкрите виконавче провадження, винесено постанови про арешт майна та грошей. З товариства додатково стягнуто основну винагороду приватного виконавця у сумі майже 20,6 млн грн.
Таку інформацію у відповідь на запит Суспільного надало АТ "Облтеплокомуненерго".
Як йдеться у документі, "Нафтогаз Трейдинг" не попереджав чернігівську теплогенеруючу компанію про арешт рахунків. Борги в "ОТКЕ" утворилися через різницю в тарифах, яка виникла у зв’язку з невідповідністю фактичної вартості наданих послуг та тарифам, які були затверджені органами місцевого самоврядування раніше.
"За період з червня 2021 року по червень 2022 року різниця в тарифах склала 190,5 млн грн, проте, компенсація не відбувається з незалежних від АТ "ОТКЕ" причин. Товариство опинилося у вкрай складній фінансовій ситуації, що може негативно вплинути на початок та стабільне проходження нинішнього опалювального сезону", — йдеться у відповіді на запит.
Розв'язувати це питання, зазначають в "ОТКЕ" дозволять законодавчі зміни, які стосуються врегулювання кредиторської заборгованості підприємств теплопостачання, водопостачання та водовідведення.
"Внесення змін до закону передбачає зупинення вже відкритих виконавчих проваджень на час участі АТ "Облтеплокомуненерго" у процедурі врегулювання заборгованості відповідно до Закону № 1730".
Нагадаємо, у 2021 році між Кабінетом Міністрів, НАК "Нафтогаз України", Офісом Президента України, Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування "Асоціація міст України" та Палатою місцевих влад Конгресу місцевих та регіональних влад було підписано Меморандум про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачання теплової енергії та постачання гарячої води в опалювальному періоді 2021/2022 рр.
Тоді передбачалося, що різниця між розміром економічно обґрунтованих тарифів для населення буде відшкодована з місцевих бюджетів. Оскільки у низці населених пунктів така різниця була не повністю або взагалі не компенсована з місцевих бюджетів, Уряд ухвалив рішення здійснити відшкодування з держбюджету.
Тоді міський голова Чернігова Владислав Атрошенко не підписав цей меморандум щодо тарифів на тепло. За його словами, серед причин, чому він не підписав документ те, що меморандум пропонує компенсувати з місцевих бюджетів вартість енергоносіїв, яка зростає та стримати таким чином зростання тарифів.
На той час Атрошенко вважав, що платники місцевих податків сплачують їх для того, щоб місцева влада забезпечила харчування дітей в школах та садочках, розвиток інфраструктури, громадський транспорт, якісні медичні послуги, а не фінансувала різницю в тарифах.
Читати ще
Читати ще 200 мільйонів коштуватиме Чернігову покриття різниці в тарифах для опалення — Геращенко