Фото Центрального лісового офісу
На Золотоніщині затопило 2,3 тисячі гектарів лісів. Як повідомила Суспільному фахівчиня зі зв’язків з громадськістю та пресою Центрального лісового офісу Тетяна Будько, це може спричинити загибель дерев.
Унаслідок весняного водопілля 2,3 тисячі гектарів лісів філії "Золотоніське лісове господарство" опинились у воді, розповіла Тетяна Будько:
"Постраждали соснові насадження Деньгівського, Ліплявського, Прохорівського і Вільхівського лісництв. У тому числі вода стоїть у молодих насадженнях сосни звичайної до 10 років — там затопило 51 гектар".
Загалом затоплення є у лісах, які знаходяться у пониззі річки Дніпро, пояснила речниця:
"На щастя, у лісах філій "Черкаське лісове господарство" і "Корсунь-Шевченківське лісове господарство" проблем не спостерігаємо. Вода піднялася сильно, але до насаджень держлісфонду не дійшла. Підтоплені тільки прибережні захисні лісосмуги".
Яка шкода лісу від води
- Фахівці стверджують, якщо такий рівень води буде стояти понад 20 днів, то лісові культури почнуть гинути, особливо молоді насадження, яким до 10 років.
- Сосна звичайна не потребує багато води і така кількість для неї згубна.
- Небезпека також загрожує і тим лісовим культурам, які не стоять у воді, але ростуть поблизу місць локалізації підтоплення. Від високого рівня ґрунтових вод і перезволоження ґрунту корінь дерев може почати гнити.
Наразі лісівники не мають доступу до підтоплених лісових насаджень і лісосік, зауважила Тетяна Будько.
Що відомо
- Спостерігається сезонне підняття рівня води у межах річок Віть, Дніпро, Десна, Сейм, Сож, Прип’ять, Горинь та Західний Буг на територіях Волинської, Дніпропетровської, Житомирської, Київської, Рівненської, Полтавської, Черкаської та Чернігівської областей.
- Станом на ранок 16 квітня кількість підтоплених господарств в Україні становила понад 900. Про це повідомили в Державній службі з надзвичайних ситуацій.
- Станом на ранок 15 квітня ДСНС повідомляла про підтоплення близько 500 дворогосподарств.
- На 30 сантиметрів упала вода у селі Хрещатик Мошнівської громади. Пересуватися місцеві досі можуть лише на човнах, бо рівень води місцями сягає двох метрів, розповів голова громади Богдан Шкарбута. Через весняне водопілля тиждень тому вода з Дніпра почала виходити з берегів, 20 будинків та господарств були підтоплені.
- Орієнтовно до кінця квітня вода ще прибуватиме, розповів Суспільному начальник Черкаського гідрометеоцентру Віталій Постригань. За попередніми оцінками, пікові значення водопілля очікують 18-28 квітня.
- На Черкащині унаслідок водопілля станом на 20 квітня підтоплені 153 двори та 40 житлових та дачних будинків. З підтоплених населених пунктів евакуювали 21 жителя, Суспільному розповів керівник ОВА Ігор Табурець. Також, за попередніми даними, затопило 477 гектарів полів.
Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди
Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України
Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України