Молодь 18-24 на війні, мобілізація засуджених і тих, хто не хоче воювати – як з цим справляються в бригаді “Едельвейс”

За інформацією: Суспільне Чернівці.

108-й окремий гірсько-штурмовий батальйон. Facebook 108-й окремий гірсько-штурмовий батальйон

За його словами, з тих, хто прийшов протягом двох місяців, приблизно половина — добровольці з Буковини.

Перед відправленням на фронт — навчання і підбір посади

Після підписання контракту всі проходять базову підготовку. Їх навчають військовій дисципліні, основам бойової справи та тренують працювати в команді. Лише після цього — розподіл на бойові позиції.

"Ми не кидаємо людину в окоп без досвіду. Спочатку дивимось, як вона працює з іншими. Якщо обрана спецальність не підходить — підбираємо іншу. У нас був випадок: хлопчина хотів бути пілотом. Пішов у наш взвод безпілотних авіаційних комплексів, спробував на одному апараті, на другому, на третьому. Йому не виходило, і він сказав, що вміє готувати їсти. Зараз він дуже смачно готує", — каже Володимир Боднар.

У бригаді намагаються знайти кожному місце, де він буде ефективним, розповідає керівник групи рекрутингу.

Мобілізовані без мотивації: "Я все одно помру"

Найбільший виклик, за словами військового, — це робота з мобілізованими, які не хотіли іти в армію. Часто такі люди відмовляються вчитися, не бачать сенсу в тренуваннях і взагалі не вірять, що виживуть.

Нагородження військового 108 окремого гірсько-штурмового батальйону. Facebook 108-й окремий гірсько-штурмовий батальйон"Пробуєш щось пояснити, тренуєш — а людина каже: "Навіщо це? Я всеодно загину". Але ж ми сюди прийшли не вмирати. Ми прийшли жити, захищати нашу Батьківщину", — говорить Володимир Боднар.

У підрозділі працюють військові психологи. Але найбільше, за його словами, допомагає підтримка побратимів.

Колишні засуджені штурмують найскладніші ділянки

У "Едельвейсі" служать і ті, хто мав судимість. Допускають до служби їх після перевірки та підготовки. За словами Боднара, ставлення до засуджених спочатку — це завжди недовіра. Спершу їх направляють до психолога, адже це не є формальністю, а навпаки важливим етапом.

"Спочатку ми дивимося на таких людей, як вони поводяться. Часто у них немає страху за майбутнє, тому можуть йти туди, куди інші не підуть. І вони справляються із цими завданнями", — каже Володимир Боднар.

Проте не всіх засуджених одразу допускають до фронту. За його словами, навіть якщо засуджений хоче воювати, цього замало — треба, щоб підрозділ був готовий його прийняти та щоб він довів довіру до себе.

"Не кожен може стати розвідником"

Незалежно від того, чи людина мобілізована, чи підписала контракт, остаточна спеціальність визначається після підготовки. У "Едельвейсі" намагаються враховувати бажання, але остаточне рішення — за командиром бригади.

"У нашому батальйоні всі мобілізовані служать на тих посадах, які самі обрали. Але треба розуміти: не кожен може бути штурмовиком. Хтось краще себе проявить як оператор дронів чи водій, і це нормально", — каже Володимир Боднар.

Кожному підбирають посаду відповідно до його здібностей, каже керівник групи рекрутингу.

"Бажання — це ще не все, є так званий відбір"

Попри відкритість до добровольців, у бригаді наголошують, що є відбір, етапи перевірки та підготовка. Якщо людина не може працювати в команді або не навчається — з нею прощаються. Бригаді важливо, щоб кожен боєць не був "тягарем" для групи, а навпаки — посилював її.

"Одним із таких випадків стало те, що людина на ВЛК приїхала п'яна. Хоча вона здорова, але це безвідповідально. Якщо він зараз на цьому етапі пиячить, то немає ніякої гарантії, що він не буде пиячити на фронті. Від нього залежить не тільки його життя, а й життя побратимів. А ризикувати іншими людьми ніхто не збирається", — каже Боднар.

"Едельвейс" тримається на спільності. Всі бійці проходять етап адаптації. Їх включають у команду через спілкування та спільні дії.

Читати ще

Читати ще

Контракт із ЗСУ для молоді 18-24 років: як укласти буковинцям та що про це кажуть перші охочі

Читати ще

Чернівці – на першому місці в Україні за кількістю жінок, які долучаються до Сил оборони через центр рекрутингу

Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]

Новости Украины