Настає тепла пора, а отже, до нас приходять вони – комарі та мошки. Хтось від них потерпає більше, когось вони оминають, хтось бореться з ними за допомогою репелента, а в когось можуть бути алергічні реакції. Тож, давайте розбиратися в цьому питанні.
MYNIZHYN.com дізнавався, як вберегтися від укусів комах, які засоби допомагають (особливо дітям), чим краще змащувати покусані ділянки, які алергічні реакції можливі, та як їх уникати?
Які інфекції чи паразитів можуть переносити мошки і комарі? Чи небезпечна кров, яка потрапляє на тіло від вбитого комара, адже не факт, що вона твоя.
Про все це ми поговорили з директором Ніжинського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Оксаною Калініченко
— Що ж таке ці репеленти?
— Репеленти – це засоби для захисту від укусів комах, тобто вони відлякують тих, хто кусає, при цьому не вбиваючи комах. Репеленти існують у вигляді аерозолю або спрею (їх зручно наносити на одяг), крему, гелю, лосьйону (для нанесення на шкіру). Обов’язково, перед нанесенням потрібно зробити пробу на чутливість на невеликій ділянці шкіри.
Репеленти, які можна наносити на шкіру та одяг існують на такій основі:
— А є якісь правила безпечного використання репелентів
— Так. Ось декілька з них:
не застосовувати засоби дітям молодше 2-х місяців.
- не наносити на ушкоджену ділянку шкіри.
- не наносити на руки дітей, так як, вони іноді засовують їх в рот або можуть терти очі.
- після повернення з прогулянки треба обов’язково вимити шкіру водою, щоб видалити залишки репеленту.
Щодо профілактики укусів, можу зазначити, що потрібно носити одяг, який закриває відкриті ділянки шкіри, також носіння головного убору, прикривати візочки, ліжечка, вікна москитною сіткою, уникати перебування на вулиці коли комахи найбільш активні, уникати прогулянок поблизу прісноводних водойм.
— Що ж робити, якщо тебе все-таки вкусила комаха?
— Існують такі реакції:
Допомога:
- Не чесати
- Промити водою з милом, при потребі обробити антисептиком (октенісепт)
- Прикласти холод на 10-20 хвилин для зменшення набряку
- Зняти свербіж за допомогою протисвербіжних засобів (каламін) або місцеві антигистамінні гелі ( феністил, псилобальзам)
- При наявності ознак небезпечної алергічної реакції терміново викликати швидку 103!
- Якщо укусів багато, наявний сильний свербіж та набряк, потрібно використовувати препарати 2-го покоління (на основі цетиризину, лоратадину).
— А чи небезпечний укус маленької мошки?
— Її укус, точніше її отруйна слина, викликає токсико-алергічні реакції. При сильному розчухуванні існує велика ймовірність приєднання інфекції.
Мошки і комарі не переносять інфекції та паразитів, кров не є заразною, окрім комара роду Anopheles, який переносить малярію (в нашій місцевості не зустрічається).
Приєднуйтесь до Телеграм каналу https://t.me/My_Nizhyn та Вайбер