За інформацією: Суспільне Чернівці.
Заповнення декларації. Pexels
14 медзакладам Чернівецької області передали майже 1800 справ щодо встановлення інвалідності, які не встигли розглянути ліквідовані медико-соціальні експертні комісії. Тепер ці справи розглядатимуть експертні команди, які повноцінно запрацюють з 6 січня.
Про це повідомили в обласній адміністрації у відповідь на запит Суспільного.
Найбільше справ передали Центральній міській клінічній лікарні у Чернівцях – 186. Згідно з дашбордом на сайті НСЗУ, у закладі сформували експертні команди з шести лікарів, які відповідатимуть за загальний, травматологічний та хірургічний профілі.
На брифінгу 31 грудня директорка обласного департаменту охорони здоров'я Наталія Свестун розповіла, що усі попередні обстеження пацієнтів зберігаються. Якщо людина не встигла пройти обстеження в грудні, то має час зробити це до липня наступного року. Доти вона зберігає право на соцвиплати.
Якщо людині визначили групу інвалідності пожиттєво, то їй не потрібно проходити переогляд.
В яких закладах працюють експертні команди
Загалом експертних команд в області створили 62. Крім центральної міської лікарні, йдеться про:
- обласний кардіоцентр;
- обласна психіатрична лікарня;
- лікарня швидкої медичної допомоги;
- обласний центр соцзначущих хвороб;
- Буковинський онкоцентр;
- обласна клінічна лікарня;
- Вижницька міська лікарня;
- Кіцманська багатопрофільна лікарня;
- Хотинська лікарня;
- Сокирянська лікарня;
- Сторожинецька багатопрофільна лікарня;
- Новоселицька лікарня;
- Глибоцька лікарня.
У кожному закладі експертні команди відповідатимуть за певний профіль, як-от онкологічний, хірургічний чи кардіологічний. Фінансувати роботу лікарів буде НСЗУ – наразі платитиме за роботу кожної експертної команди понад 92 тисяч гривень на місяць, а згодом планують перейти на оплату кожного оцінювання інвалідності.
Як встановлюватимуть групу інвалідності
Пацієнт, якому потрібно встановити групу інвалідності, має звернутися для цього до сімейного лікаря, вузького спеціаліста або лікаря, який його лікує.
Сімейний лікар виписує йому електронне направлення й разом із пацієнтом може визначити заклад та зручний час для обстеження.
"Якщо пацієнт живе в Сокирянах чи Хотині, але не хоче проходити обстеження там, то має право вибрати інший заклад, де пройти обстеження", – каже Свестун.
У медзакладах вже сформували графіки та перелік пацієнтів, які мають пройти обстеження. Свестун каже, усі справи пацієнтів від МСЕК передали лікарням та оцифрували їх. Так інформація про пацієнтів та статус їхніх справ у департаменті можуть моніторити через електронну систему.
"Можемо відстежувати, як рухаються черги та контролювати процеси. Інформацію в систему вносить сімейний або лікуючий лікар. Й до останнього дня лікарі з експертних команд не знатимуть прізвище пацієнта, а бачитиме й працюватиме з документами", – каже Свестун.
Що відомо про ліквідацію МСЕК
До 1 січня МСЕК в Україні ліквідували. Зокрема, на сесії 19 грудня депутати обласної ради підтримали рішення про ліквідацію обласної медико-соціальної експертизи, що на вулиці Руській, 7 у Чернівцях.
Зробили це після указу президента про ліквідацію МСЕКів на тлі корупційних скандалів щодо керівництва комісій у деяких регіонах, а також ймовірні незаконні статуси інвалідності у низки прокурорів.
Суспільне намагалося дізнатися, як працівники ставляться до ліквідації, втім в обласній МСЕК відмовилися від коментарів.
Замість МСЕК за призначення інвалідності відповідатимуть експертні групи з лікарів-практиків, які оцінюватимуть вплив травми чи хвороби на повсякденну діяльність людини.
Читати ще
Читати ще
Коли та де запрацюють експертні команди замість МСЕКів у Чернівецькій області
Читати ще
Жоден медзаклад на Буковині не взяв на роботу колишніх голів МСЕКів
Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]