МВФ попередив про ризики затяжної війни для економіки України

МВФ попередив про ризики затяжної війни для економіки України

Поки що дефіцит бюджету фінансується переважно за рахунок зовнішньої фінансової підтримки

Тривалість та інтенсивність війни в Україні становлять значний ризик для економічних перспектив держави.

Економіка України почала відновлюватися, проте тривалість та інтенсивність війни становлять значний ризик для економічних перспектив. Про це йдеться в регіональному економічному прогнозі МВФ для Європи, опублікованому 8 листопада.   Зазначається, що економіка України 2023 року продовжує відновлюватися на тлі атак по інфраструктурі, що тривають. Зростання економіки може сягнути 3,2% 2024 року і 6,5% — 2025 року. Водночас зазначається, що тривалість та інтенсивність війни становлять значний ризик для економічних перспектив.
  «Середньострокові перспективи залежать від результату війни, масштабів витрат на реконструкцію, повернення мігрантів, структурних реформ і перспектив вступу до ЄС», — йдеться у прогнозі МВФ.   У фонді пояснили, що відновлення економіки України пояснюється підвищенням стійкості фірм і домогосподарств під час війни. Цьому сприяло відновлення внутрішнього попиту та покращення споживчих і ділових настроїв.
  У МВФ вказали, що валютний ринок залишався загалом стабільним, а сприяла цьому значна міжнародна фінансова підтримка. Міжнародні резерви України перевершили очікування завдяки кращому, ніж очікувалося, балансу поточного рахунку та зниженню відтоку іноземної валюти. Частково це відображає кращий баланс поточного рахунку, ніж очікувалося.   Також повідомляється, що контроль за рухом капіталу допоміг стримати відтік за фінансовими рахунками. Окрім того, зміцнити сильну позицію держави за міжнародними резервами допомогли приплив прямих іноземних інвестицій (близько 2 млрд доларів від початку року) і нижчий від очікуваного відтік іноземної валюти з банківської системи.
  Водночас у МВФ звернули увагу на збільшення дефіциту українського бюджету у порівнянні з 2022 роком у зв’язку зі швидким зростанням витрат над доходами. Зростання витрат було зумовлене переважно витратами, пов’язаними з обороною, а податкові надходження отримали вигоду від відновлення економіки. Дефіцит українського бюджету надалі фінансується переважно за рахунок зовнішньої фінансової підтримки.
  Нагадаємо, наприкінці червня МВФ затвердив перший перегляд чотирирічної програми розширеного фінансування EFF і виділив Україні близько 890 млн доларів другого траншу.   Непроста місія МВФ: в чому складнощі перемовин з фондом

Джерело

Новости Украины