«На 30% збільшило заготівлю крові». Скільки буковинців долучилося до корпоративного донорства

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Освітяни долучилися до корпоративного донорства. Суспільне Чернівці

У 2024 році чотири тисячі буковинців долучилися до корпоративного донорства. Це збільшило заготівлю крові на 30%.

Про це у коментарі Суспільному розповіла генеральна директорка Чернівецького обласного центру служби крові Анжеліка Каланча.

"Приїжджаємо до одного закладу по 2-3 рази на рік"

За словами гендиректорки, до корпоративного донорства переважно долучаються освітяни, медики та газовики.

"Корпоративне донорство стає більш популярним у нашій області. Деякі заклади долучаються по 2-3 рази на рік. Є й таке, коли по пʼять разів приїжджаємо до одного закладу. Маємо приклади, коли на одну донацію збирається майже сто донорів. Можемо виїжджати, коли є щонайменше 30 охочих", – говорить Анжеліка Каланча.Читати ще

Читати ще

У Чернівцях понад 30 вчителів і батьків здали кров у ліцеї — як відбувається корпоративне донорство

"Запитів більше, а кількість донорів значно зменшилася"

Упродовж повномасштабної війни потреби в крові збільшилися через запити від ЗСУ, приїзд переселенців та запущені стани у людей. Однак кількість донорів значно зменшилася.

"Хтось із наших донорів воює, а хтось виїхав. Приблизно 10% донорів ми тимчасово відсторонили від донації, бо вони упродовж двох років через кожні два місяці приходили на донацію і виснажили організм. Працюємо напружено. Те, що заготовляємо, те й віддаємо у перший день. Створити запаси неможливо", – розповідає Каланча.

За словами гендиректорки, наразі є потреба у всіх групах крові – найбільша потреба у першій групі та негативних резус-факторах. Зараз на місяць долучається понад тисячу донорів. Серед них є й військові, які приїжджають у відпустку.

Анжеліка Каланча каже, що вдається частково стабілізувати ситуацію завдяки акціям та виїздам у райони. Крім цього, завдяки обладнанню, яке отримали рік тому, на 30% швидше тестують та обстежують донорську кров.

"У районах Буковини припинять роботу відділення трансфузіології, які забезпечували компонентами крові. Зараз є лише кілька. Наша бригада буде виїжджати, погодимо попередній план таких виїздів по всій області", – коментує гендиректорка.

Здати кров можна в будні дні з 9:00 до 13:00 за адресою: Чернівці, вулиця Українська, 36.

Як підготуватися до здачі крові

Здати кров може здорова людина від 18 років з вагою не менше 50 кілограмів.

Водночас є абсолютні та тимчасові протипокази для донорства. За абсолютних людина не може бути донором зовсім. Наприклад, якщо має ВІЛ або вірусний гепатит.

Серед тимчасових протипоказів є вживання алкоголю, інфекційні чи алергічні захворювання, вагітність, період лактації тощо. Зі списком протипоказів можна ознайомитися на сайті Міністерства охорони здоров’я.

Аби підготуватися до здачі крові, потрібно:

  • не вживати алкоголь за 48 годин до здавання крові;
  • відмовитися від жирної, смаженої, копченої, молочної їжі, вживати менше солі напередодні;
  • виспатися і з’їсти легкий сніданок;
  • не курити за годину до здавання крові;
  • не здавати кров, якщо відчуваєте озноб, запаморочення, головний біль чи слабкість.

Упродовж перших 12 годин після здачі крові слід уникати інтенсивних фізичних навантажень. Здавати кров можна через кожні два місяці.

Читати ще

Читати ще

У Чернівцях за день понад 80 людей здали кров — їх пригощали домашніми стравами

Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]

Новости Украины