За інформацією: Суспільне Чернівці.
Студентська благодійна коляда 2024 року. facebook/Дмитро Павлюк
З початку повномасштабного вторгнення Центр культури та дозвілля Чернівецького національного університету зібрав понад 4 мільйони гривень для сил оборони. Завідувачем центру є Дмитро Павлюк. Він розповідає, що волонтерством займався й раніше. Про це, а також як організувались зі студентами для зборів на фронт — у публікації Суспільне Чернівці.
Як почав волонтерити
Коли Дмитро був студентом, він разом із друзями відвідував дитячі будинки декілька разів на рік. Коли у 2014 році почалась війна — збирав разом з односельчанами у своєму селі Шубранець найнеобхідніше для військових: одяг, їжу, ліхтарики.
"Спочатку ми просто ходили від хати до хати і збирали продукти для військових. А потім зрозуміли, що можемо робити більше," – розповідає Дмитро Павлюк.
Дмитро Павлюк проводить аукціон. facebook/Дмитро Павлюк
Волонтерство разом зі студентами
З 2022 року, коли потреби ЗСУ зросли, Центр культури та дозвілля почав проводити більше заходів для зборів. Учасниками центру є студенти, які співають, танцюють чи займаються акторською майстерністю.
Якщо на початку збирали на шкарпетки і термобілизну, то тепер — на дрони, авто, тепловізори, генератори та інше стратегічне обладнання.
Дмитро Павлюк з військовим, якому передав дрон. facebook/Дмитро Павлюк"Зараз ми збираємо вже серйозні суми – від 100 до 200 тисяч гривень. Наприклад, восени 2024 року ми закупили РЕБ для 107 ТРО за 156 тисяч гривень," – каже Дмитро.
З початку повномасштабного вторгнення на допомогу ЗСУ вони зібрали майже 4,1 мільйона гривень. За 2024 рік — понад 1,8 мільйона гривень.
На одному із заходів зібрали майже 300 тисяч гривень — колядники центру побували у більш, ніж 30 місцях, зокрема у волонтерських штабах, культурних центрах, державних структурах, факультетах, військовому госпіталі тощо. Зібрані гроші використали на закупівлю обладнання для кількох військових підрозділів.
Студентська благодійна коляда 2024 року. facebook/Дмитро Павлюк
З якими проблемами зараз зіштовхуються
Головна проблема, з якою зіштовхується команда, – це повільний темп зборів.
"Буває, що за кілька тижнів набирається лише 10-15 тисяч гривень із необхідних 100. Тоді доводиться проводити акції та організовувати заходи," – розповідає Павлюк.
Також під час одного з концертів на вулиці Кобилянської хтось кинув квітковий горщик з другого поверху, ледь не влучивши в артистів.
"Можливо, комусь наша музика здалася надто гучною," – каже Дмитро.
Водночас бувають і зворушливі моменти, розповідає Дмитро. Одного разу під час благодійної акції 12-річна дитина надіслала 21 гривню з повідомленням: "Вибачте, що так мало. Мені 12 і грошей нема. Але я дуже дякую нашим ЗСУ за те, що захищають нас 24/7".
Повідомлення дівчинки, яка скинула 21 гривню на збір. Дмитро Павлюк
Загалом провели десятки благодійних концертів та заходів. Наразі збирають на акумулятори та пропелери для професійного квадрокоптера з тепловізором для професора юридичного факультету Сергія Меленка і його 424-го окремого стрілецького батальйону.
Дмитро Павлюк зі студентами. facebook/Дмитро Павлюк
Читати ще
Читати ще
У Чернівцях студенти наколядували майже 300 тис грн на підтримку військових: що закупили
Читати ще
«Діти мають іграшки – їм потрібні обійми». Як волонтерка доглядає важкохворих дітей у «Місті Добра» в Чернівцях
Читати ще
«Іноді можу викупити цілу партію дронів»: що змінилось у житті героїв наших відео у 2024. Отець Гасинець з Чернівців
Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]