На будівництво 55 оборонних споруд на Чернігівщині витратять майже 1,3 мільярда гривень

За інформацією: Суспільне Чернігів.

Фортифікаційна споруда на Чернігівщині. Офіс Президента

На будівництво 55 оборонних споруд у Чернігівській області витратять майже 1,3 мільярда гривень. Відповідні закупівлі оприлюднені на майданчику електронних закупівель Prozorro.

Замовником робіт є управління капітального будівництва Чернігівської ОДА. Усі договори уклали з учасником, ім'я якого є засекреченим, лише вказано, що це оборонний постачальник. Закупівлі проводили без використання електронної системи.

Загалом, згідно з даними Prozorro, у 2024 році управління капітального будівництва вже уклало 55 договорів: 17 договорів на зведення взводних опорних пунктівОпо́рний пункт — ділянка місцевості, частина оборонної позиції (району оборони), найбільш насичена вогневими засобами, обладнана з інженерного погляду і пристосована до кругової оборони. та 38 на улаштування невибухових загородженьНевибухові загородження — інженерні загородження, які створюються в обороні. Вони поділяються на: протитанкові, протипіхотні та протидесантні.. Загальна вартість робіт — 1 мільярд 285 мільйонів 396 тисяч 972 гривні.

У коментарі Суспільному начальник управління капітального будівництва Ярослав Слєсаренко повідомив, що також продовжуються роботи по договорах, які були укладені та на які було фінансування у 2023 році. Мова про зведення дев'ятьох взводних опорних пунктів. На них торік виділили 363 мільйони гривень, з яких встигли освоїти 216 мільйонів.

"Залишок ми повернули до держбюджету, потім залишок був довиділений", — сказав він.

Суспільне вже розповідало, як будують оборонні споруди на прикордонні Чернігівщини:

Нагадаємо, у квітні 2024 року Ярослав Слєсаренко говорив, що загалом на будівництво фортифікаційних споруд на Чернігівщині необхідно понад 1,5 мільярда гривень. 19 січня 2024 року на ці роботи Кабмін виділив 804 мільйони гривень.

Цифру в півтора мільярда також озвучував начальник Чернігівської ОВА В'ячеслав Чаус у березні 2024 року. Він також розповідав, в яких напрямках ведуться роботи — це невибухові загородження і взводні опорні пункти.

Читати ще

Читати ще «Ми знайшли рецепти, щоб своєчасно їх виявляти»: Вадим Мисник про російські ДРГ та ситуацію на кордоні Чернігівщини

Новости Украины