За інформацією: Суспільне Чернігів.
Внутрішньо переміщені особи. Getty Images
До лютого 2025 року продовжили виплати для внутрішньо переміщених осіб. Загалом на території Чернігівської області проживають понад 68 тисяч ВПО. З них в Чернігові зареєстровано 11,5 тисяч.
Про це під час брифінгу 26 вересня повідомив заступник директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Дмитрій Козлов.
"У нас тенденція щодо переміщення ВПО саме з Чернігівської області. Люди хочуть залишатись, якщо не в межах своєї громади і подалі від кордону, то хоча б в межах області. Також є у нас і ВПО з інших областей, зокрема Сумської, Донецької, а також Харківської. В останні місяці з цих областей більше приїжджає внутрішньо переміщених осіб", – розповів Дмитрій Козлов.
Заступник директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Дмитрій Козлов. Суспільне Чернігів
В Чернігівській області визначено дев'ять місць тимчасового проживання, зокрема в Новоселівці, Старому Білоусі, Рівнопіллі та інших населених пунктах, каже Дмитрій Козлов. Для переселенців місць у модульних містечках та гуртожитках, що входять до цього переліку, вистачає. Люди, які потребують розселення, можуть звертатися за допомогою до органів місцевого самоврядування.
За словами Дмитрія Козлова, постанову про продовження виплат ще на пів року Кабінет міністрів України прийняв 30 серпня 2024 року. Допомогу продовжать автоматично.
Розмір допомоги залишився незмінним:
- для осіб з інвалідністю та дітей – 3000 гривень,
- для інших осіб – 2000 гривень.
Також Дмитрій Козлов пояснив, що дітей ВПО не будуть позбавляти виплат, якщо вони продовжують навчатися онлайн (з 1 вересня мала діяти норма щодо переведення дітей на офлайн-навчання для отримання виплат, — ред.). Допомога буде продовжена незалежно від місця перебування закладу освіти та форми навчання дитини.
"Органами соцзахисту буде проведена перевірка людей, які продовжують отримувати цю допомогу, на їх відповідність критеріям, що затверджені Кабміном. Також проводиться перевірка середньомісячного доходу отримувачів допомоги", – сказав Дмитрій Козлов.
Він каже, туди не включаються доходи:
- особи, призваної на військову службу під час мобілізації, а також особи, яка бере безпосередню участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки й оборони в складі ЗСУ, інших військових формувань, утворених відповідно до закону;
- особи, яка сплачує аліменти;
- особи, яка зникла безвісти/перебуває у полоні;
- особи, яка перебуває за кордоном/депортована за межі України;
- особи, яка перебуває на тимчасово окупованих територіях.
Якщо людині не продовжили виплату автоматично, необхідно звернутися до органу соціального захисту населення або ЦНАПу.
Читати ще
Читати ще На Чернігівщині проживають понад 69 тисяч ВПО