За інформацією: Суспільне Чернігів.
Робота аудиторів на Чернігівщині протягом 2024 року. Суспільне Чернігів
На Чернігівщині протягом 2024 року аудитори виявили фінансові порушення та ризикові операції під час громадських закупівель на суму понад один мільярд гривень. Завдяки ревізіям до бюджету повернули 73 мільйони гривень, а 68 мільйонів вдалося зберегти.
Про це повідомив начальник управління північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов на сторінці відомства у Facebook.
Олександр Кондрашов. Суспільне Чернігів
Аудитори перевіряли витрати в галузях оборони, освіти, медицини, розпорядження місцевими бюджетами, програми з відновлення та відбудови тощо.
За результатами проведених 29 ревізій та 16 перевірок закупівель, аудитори виявили втрати, які спричинені порушенням законодавства, на суму майже 130 мільйонів гривень.
Крім цього, за результатами восьми проведених державних фінансових аудитів, ревізори виявили неефективні управлінські рішення або ризикові операції, що призвели чи можуть призвести до упущених вигод, на суму понад 2,5 мільярда гривень.
"Внаслідок виконання наданих аудиторами пропозицій усунуто порушень та недоліків на 70 мільйонів гривень та вдалося запобігти втратам фінансових і матеріальних ресурсів на 68 мільйонів гривень, а сума досягнутого економічного ефекту за результатами впроваджених рекомендацій склала 62 мільйони гривень", — зазначив Олександр Кондрашов.
За його словами, управління також проаналізувало 414 моніторингів закупівель. У результаті – завадили розпорядникам витратити з порушеннями 1,2 мільярда гривень.
"Внаслідок моніторингів управління було скасовано 16 процедур закупівель на загальну вартість 246,2 мільйона гривень та розірвано 92 договори, укладені за результатами проведених з порушенням законодавства процедур закупівель, на суму 936 мільйонів гривень", — підсумував Кондрашов.
Нагадаємо, протягом 2023 року Державна аудиторська служба України (ДАСУ) винесла регіональній службі відновлення та розвитку інфраструктури в Чернігівській області найбільше "каральних" рішень з вимогами розірвати тендери, у порівнянні зі службами в інших областях України. Про це у своєму матеріалі повідомляли "Наші Гроші". Таку кількість рішень пов'язували з новим керівником Північного офісу ДАСУ в Чернігівській області Олександром Кондрашовим, якого призначили на посаду у квітні 2023 року.
За інформацією видання "Наші Гроші", Кондрашов за часів Януковича був першим заступником голови Податкової служби у Київській області, очолював податкову в Криму та став фігурантом кримінального провадження, про яке писало видання "Слово і діло":
"Як встановило слідство, Кондрашов, перебуваючи на своїй посаді, входив в злочинну організацію. За версією органу досудового розслідування, діяльність злочинної організації до складу якої входили колишні вищі посадові особи держави та службові особи податкових органів, полягала у організації, упродовж 2010-2013 років, контрольованого ухилення від сплати податків приватними компаніями, які були платниками податку на додану вартість. Внаслідок незаконних дій членів злочинної організації за період участі в ній Кондрашова Державною податковою інспекцією в структурі ГУ Міндоходів в Криму, безпідставно сформовані податкові зобов’язання з ПДВ, яким підтверджено незаконно використаний приватними компаніями реального сектору економіки податковий кредит (у розрізі районних податкових органів за місцем реєстрації «податкових ям»)".
Мова йшла про певну "Державну програму" для наближених до Януковича людей, по якій окремим бізнесменам дозволяли ухилятись від сплати податків. Внаслідок чого державі спричинили збитки на 104 мільярди гривень.
"Наші Гроші" писали, що Кондрашов у 2017 році зник з України. За даними "Deutsche Welle", його фірма "IEG Gmbh" уклала угоду з мерією баварського містечка Бад Кіссінген на придбання місцевої хокейної арени за 230 тисяч євро під умову модернізації льодовища. Але виявилось, що ніяких грошей на розвиток він так і не дав, потім закрив хокейну команду з ареною, пише "DW". Повернувся Кондрашов в України, за інформацією "Наших грошей", у 2020 році, став професором політології у КНУ ім. Шевченка, отримав сертифікат бізнес-коуча.
У Північному офісі ДАСУ в Чернігівській області на інформацію, викладену в матеріалі видання "Наші Гроші", відреагували так:
"Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області повідомляє, що сьогодні (16 лютого, — ред.) деякими ЗМІ була поширена недостовірна інформація щодо діяльності служби та біографії її співробітників".
***
Допоможіть нам стати кращими, розповівши про свій досвід користування сайтом Суспільного. Пройдіть це коротке опитування, воно займе до п'яти хвилин вашого часу. Дякуємо!
Читати ще
Читати ще
«Конфлікт штучний та замовний»: начальник Держаудитслужби на Чернігівщині прокоментував ситуацію з бізнесом