На Чернігівщині протягом місяця буде проводитися вакцинація диких тварин проти сказу

За інформацією: Суспільне Чернігів.

Дикий вовк у лісі. Getty Images (ілюстративне)

На Чернігівщині з кінця вересня до кінця жовтня буде проводитися вакцинація (імунізація) диких тварин проти сказу. Йдеться про хижаків, зокрема лисиць, вовків та єнотовидних собак.

Про це в коментарі Суспільному повідомив начальник ГУ Держпродспоживслужби в області Юрій Павлішен.

Як проводитиметься імунізація диких тварин

Цього року на відміну від попередніх років імунізацію проводитимуть власноруч (раніше вакцини розкидувалися з літаків, — ред.). Бригада фахівців, до якої входитимуть ветеринарний лікар, лісник, єгер, мисливець, обходитимуть територію і розкладатимуть брикети із пероральноюСпосіб приймання препаратів через рот. вакциною.

"Це наша українська вакцина "Орісвак". Брикети-приманки з вакциною розміром із сірникову коробку та мають запах м'ясокісткового борошна. Вона призначена саме для м'ясоїдних тварин. Коли тварина прокусує брикет, вакцина потрапляє на слизову оболонку її ротової порожнини й таким чином здійснюється імунізація", — пояснює Юрій Павлішен.

Начальник ГУ Держпродспоживслужби в області Юрій Павлішен. Юрій Павлішен

Він уточнює, що через мінну небезпеку бригади фахівців в ліси не заходитимуть. Вакцину будуть розкидувати поряд з лісами, на узбіччях доріг та неподалік населених пунктів.

Загальна територія, яку планують обробити протягом вакцинальної кампанії, понад 17 тисяч кілометрів.

Ситуація зі сказом в області

За словами Юрія Павлішена, з початку 2024 року на Чернігівщині виявлено 12 неблагополучних пунктівНеблагополучні пункти — території чи населені пункти, де були виявлені тварини, в яких встановили діагноз "сказ". по сказу, в яких захворіло 14 тварин — сім котів, чотири лисиці, два єнотовидні собаки та одна свійська собака. За аналогічний період 2023 року — було сім неблагополучних пунктів, в яких захворіло дев'ять тварин.

"Збільшення випадків сказу пов'язане зі збільшенням кількості популяції лисиць у лісах Чернігівщини. Зокрема йдеться про червону лисицю. Популяція цієї лисиці в мисливських угіддях області станом на 1 червня 2024 року склала в середньому 2,1 голови на тисячу гектарів при науково-обґрунтованій нормі не більше однієї лисиці на тисячу гектарів. Тобто кількість лисиць збільшилася в два рази", — пояснив Юрій Павлішен.

Тому імунізація — це єдиний дієвий спосіб вакцинації диких тварин проти сказу, каже начальник ГУ Держпродспоживслужби.

Читати ще

Читати ще З початку 2024 року у Прилуках від сказу щепили більше півтори тисячі собак та котів

Новости Украины