За інформацією: Суспільне Чернігів.
Бійці, з якими попрощалися 20 травня на Чернігівщині. Бобровицька громада/Менська міська рада/Ніжинська міська рада
На Чернігівщині 20 травня в останню путь провели трьох захисників: Юрія Костіва, Олександра Супруненка та Сергія Тюпу.
Про це Суспільному повідомили в Ніжинській міській раді, Бобровицькій громаді та Менській міській раді.
Юрій Костів народився 22 грудня 1985 році у селі Перебудова, що на Ніжинщині. Тут пройшло його дитинство, тут він закінчив 9 класів місцевої школи.
Після школи вступив до Бобровицького технікуму, де здобув фах менеджера сільського господарства. Згодом продовжив навчання в Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя, де опанував спеціальність "Історія і право".
Юрій Костів. Ніжинська міська рада
Після навчання працював меблярем та будівельником.
"Його золоті руки створювали затишок у домівках, і він завжди виконував свою справу з турботою та сумлінням. Був людиною, на яку завжди можна покластися — як у праці, так і в житті", — згадують рідні.
Люди навколішках віддають шану загиблому воїну. Ніжинська міська рада
Близько двох років тому вступив до лав Збройних сил України, пройшов навчання на сапера-мінера і ніс службу на Сумщині.
Прощання з бійцем у Ніжині. Ніжинська міська рада
Загинув боєць 14 травня 2025 року.
Попрощалися з Юрієм Костівим у Ніжині, у Соборі Всіх Святих.
Поховали воїна у рідному селі, де живуть його батьки.
Олександр Супруненко народився 11 квітня 1970 року в Носівці. Закінчив професійно-технічне училище, отримав спеціальність токаря. Працював токарем на державних виробництвах. З 1989 по 1991 роки проходив строкову службу, повернувшись, працював на різних посадах у народному господарстві.
Олександр Супруненко. Бобровицька громада
20 червня 2024 року Олександра Супруненка призвали на військову службу.
Загинув боєць 12 жовтня 2024 року в Донецькій області внаслідок штурмових дій противника.
Поховали воїна у селі Кобижча Бобровицької громади.
У нього залишилися дружина та син.
Сергій Тюпа народився 15 вересня 1980 року в селі Червоні Партизани, яке тепер називається Нові Броди. У родині зростали двоє братів. Сергій навчався в Дягівській середній школі.
Сергій Тюпа. Менська міська рада
З 1999 по 2001 рік проходив строкову військову службу. Пізніше — вступив до Харківського національного аграрного університету імені В. В. Докучаєва. Отримав спеціальність інженера-механіка.
Після закінчення університету працював на Чорнобильській АЕС. Брав участь у підготовчих роботах та зведенні аркової конструкції над зруйнованим 4-м енергоблоком. Також працював за кордоном на будівництві атомної електростанції.
Після повернення в Україну проживав у Києві. Працював у компанії "Нова пошта". У 2015 році його мобілізували для участі в антитерористичній операції. Брав участь у бойових діях на території Донецької та Луганської областей.
Прощання з Сергієм Тюпою у рідному селі. Менська міська рада
Після завершення служби Сергій знову працював у столиці. Був одружений, у нього народився син. Згодом шлюб розпався, однак, за словами рідних, він залишався турботливим і дбайливим батьком. Постійно підтримував і піклувався про дитину, допомагав колишній дружині.
3 березня 2023 року Сергія знову мобілізували до лав Збройних Сил України. Його призвав Голосіївський РТЦК та СП міста Києва. Сергій захищав Батьківщину в 44-й окремій механізованій бригаді на посаді номера обслуги кулеметного відділення. Мав військове звання молодшого сержанта.
Прощання з Сергієм Тюпою у рідному селі. Менська міська рада
За сумлінну службу й відданість воїна неодноразово відзначали нагородами — як за участь в АТО, так і в широкомасштабній війні.
Загинув Сергій Тюпа 6 травня 2025 року у стрілецькому бою поблизу населеного пункту Рідкодуб Краматорського району Донецької області.
Воїна поховали на кладовищі в рідному селі Нові Броди.
Читати ще
Читати ще
Зміни у виплатах родинам зниклих безвісти та полонених: з якими проблемами стикаються рідні військових з Чернігівщини