На Чернігівщині визначили 34 осередки, де будуть викладати «Захист України» за новою навчальною програмою

За інформацією: Суспільне Чернігів.

Домедична допомога та робота з автоматичною зброєю. Getty Images

Управління освіти і науки Чернігівської ОДА визначило в області 34 осередки, де предмет "Захист України" викладатимуть за новою навчальною програмою. Але ця кількість не остаточна, позаяк опрацьовано ще не всі заявки.

Про це розповіла начальниця відділу дошкільної, позашкільної освіти, оздоровлення та виховної роботи управління освіти і науки Чернігівської ОДА Наталія Дягло на брифінгу 21 серпня.

Начальниця відділу дошкільної, позашкільної освіти, оздоровлення та виховної роботи управління освіти і науки Чернігівської ОДА Наталія Дягло. Суспільне Чернігів

За її словами, заклади відбирали відповідно до наказу Міністерства освіти і науки №731. Відповідно до цього документу, якщо це заклад загальної середньої освіти, то бажано, аби він входив до мережі майбутніх академічних ліцеїв. Також має бути відповідна матеріально-технічна база. І кількість дітей у 10 і 11 класах в цих закладах має бути не менше ніж 80 учнів.

"Якщо ми будемо брати професійно-технічну освіту, то там були свої вимоги, безпосередньо, що в таких закладах і фахової передвищої освіти повинні навчатися не менше, ніж 200 учнів у групах з одночасним здобуванням повної загальної середньої освіти", — розповіла Наталія Дягло.

Як пояснює представниця проєктного офісу з оновлення предмета "Захист України" Анна Коваленко, осередок – це простір на базі закладу освіти, обладнаний коштом державної субвенції.

Анна Коваленко. Суспільне Чернігів"В грудні 2023 року уряд виділив 1,5 мільярда гривень на оновлення матеріально-технічної бази й 100 мільйонів гривень на підвищення кваліфікацій учителів. І власне в цьому просторі пропонується раз на місяць впродовж цілого дня відпрацьовувати теоретичні та практичні навички, і проходити курс захисту України", — каже Анна Коваленко.

З її слів, нова навчальна програма містить 12 модулів.

"Охопити їх одночасно неможливо, тому на першому етапі буде підготовка вчителів за такими напрямками, як «Національна безпека України», «Інформаційна війна», «Військове управління»", — сказала Коваленко.

Надалі, додає Анна Коваленко, запланували проведення практичних занять з домедичної допомоги на полі бою, тактичної підготовки, стрілецької підготовки.

За новою навчальною програмою "Захист України" почнуть викладати уже з вересня цього року. Про це йдеться на сайті Міністерства освіти і науки України.

Також там надається перелік того, що вивчатимуть в оновленому "Захисті України".

Згідно з інформацією на сайті Міністерства освіти і науки, у 10 класі зміст предмета буде присвячений питанням національної безпеки та оборони України, ознайомленню з основами управління та планування, озброєнню та військовій техніці, стрілецькій підготовці, орієнтуванню на місцевості, інженерній фортифікації, домедичній допомозі.

В 11 класі більше уваги присвячуватимуть військовим технологіям, інформаційній війні, домедичній допомозі, захисту цивільного населення в кризових умовах та плануванню майбутнього.

Новости Украины