На Чернігівщині у колодязях відібрали проби питної води: що виявили фахівці

За інформацією: Суспільне Чернігів.

Головний спеціаліст Держпродспоживслужби Сергій Коробко. Суспільне Чернігів

Слабин

Жителька села Слабин Валентина Рудавка набирає воду з криниці поблизу свого будинку. Каже, власної колонки у дворі немає. Щоденно для її сім’ї необхідно від трьох до п'яти відер води. Також цю воду родина використовує як питну.

"І сиру буває, не кип'ячену п'ю. І мама теж, ми за нею доглядаємо, то теж даємо. Якщо прокип'ятити, то осад є".

Жителька села Валентина Рудавка. Суспільне Чернігів

Шестовиця

За словами Сергія Коробко, беруть дві проби зразка питної води:

"Для фізико-хімічного дослідження. Зокрема на показник нітритів та нітратів. Та на мікробіологічне дослідження — Escherichia coli (Кишкова паличка — ред.) та загальні coli-форми".

Лабораторне дослідження в Шестовиці. Суспільне Чернігів

За словами старости села Шестовиця Сергія Медведєва, криниці в селі не мають великого попиту, бо є централізоване водопостачання.

"В колодязях беруть воду люди в тих випадках, коли немає світла і немає водопостачання. А так майже в кожному дворі є центральне водопостачання, і наче нарікань таких не було у нас".

Староста села Сергій Медведєв. Суспільне Чернігів

Киїнка

Жителька села Киїнка Надія Нестеровець користується центральним водопостачанням. Каже, з криниць брала воду у 2022 році на початку повномасштабного вторгнення.

"Люди з міста навіть приїжджали до нас у колодязі, вибирали воду. Було таке, що о пів на шосту приходили, так вже не було води. Вода вибиралася вся до вечора".

Жителька села Надія Нестеровець. Суспільне Чернігів

Один з громадських колодязів Киїнки розташований біля подвір’я Миколи Шкляренка. Чоловік використовує воду з нього лише для технічних потреб, бо має водогін.

"Якщо її закип'ятити, то в чайнику багато накипу. Воно і раніше так було, і зараз. А так вода на смак — приємна, можна пити".

Місцевий житель Микола Шкляренко. Суспільне Чернігів

Каже, коли необхідно приготувати їжу з колодязної води, він попередньо її фільтрує, а вже потім кип'ятить.

Згідно з висновками лабораторних досліджень вода, відібрана у селах, за мікробіологічними показниками відповідає вимогам Державних санітарних норм та правил, повідомляє Головного управління Держпродспоживслужби в області. Але в трьох з чотирьох випадків зафіксували відхилення від норм вмісту нітратів і нітритів. Але ці відхилення не пов’язані з забрудненням води в річці Десна.

Лабораторне дослідження води. Суспільне Чернігів

Читати ще

Читати ще У трьох селах Чернігівщини вода у деяких колодязях непридатна для вживання, — Держпродспоживслужба

Новости Украины