На Чернігівщині за підозрою у держзраді судять військовослужбовця: що про чоловіка кажуть односельці із Нової Басані

За інформацією: Суспільне Чернігів.

ФОТО: Суспільне Чернігів

На Чернігівщині за підозрою у держзраді судять військовослужбовця управління державної охорони. Справу розглядає колегія суддів Ніжинського міськрайонного суду. Йому інкримінують порушення присяги та перехід на бік ворога під час окупації села Нова Басань у лютому-березні 2022 року.

На засіданні мали заслухати свідків від обвинувачення. Але через клопотання адвоката суд заборонив знімати підозрюваного і свідків, а в Чернігівській обласній прокуратурі відмовились від коментарів, щоб не зашкодити розгляду справи.

Суд над військовослужбовцем. ФОТО: Суспільне Чернігів

Про справу військовослужбовця відомо з єдиного реєстру судових рішень. За версією обвинувачення, з 28 лютого по 30 березня 2022 року під час окупації Нової Басані, він порушив присягу та перейшов на бік ворога, фактично вступивши на службу до росіян.

Єдиний реєстр судових рішень. ФОТО: Суспільне Чернігів

Свідки обвинувачення на суді підтвердили, що бачили підозрюваного на російському БМП та разом з російськими солдатами, а на його руці була червона пов’язка — знак розрізнення окупаційних військ.

Також його зафіксувала камера відеоспостереження в магазині, куди він зайшов разом з російськими солдатами.

Підозрюваний родом з Нової Басані, тут жив із дружиною та півторарічною дитиною. Працював у Києві співробітником управління державної охорони. 24 лютого 2022 року був у селі на лікарняному. Тому, пояснюють захисники, він і не з’явився на місце служби після початку вторгнення.

Російські війська окупували Нову Басань 28 лютого. Сусідка підозрюваного Ольга каже: перший тиждень росіяни ще дозволяли пересуватись селом, а згодом, вже розселились по хатах та дворам. У дворі підозрюваного також розмістились російські артилеристи.

Сусідка підозрюваного — Ольга. ФОТО: Суспільне Чернігів

За словами сусідки, чоловік переселив свою дружину і маленьку дитину до односельця, а сам перебував вдома. Одного дня до нього прийшли з обшуками.

"Вони його витягли й били автоматом, вони били його автоматами, прикладом. Він падає, вони його підіймають і знов. Як уже вони його потягнули, три дні не було. А Женя там же ж чистить картоплю. Я тихенько підійшла, кажу: А Влада вбили? А він каже: Ні, не вбили, а відтягнули до Ігнатенка туди, де його жінка і дитина, туди, каже, в підвал".

У нього росіяни знайшли військовий одяг та амуніцію, каже Ольга.

"У погребі відкопали цю зброю, чи де вони відкопали? Чи де вони відкопали оружиє, що Влад заховав? Заховав же свою зброю та бронік і все він заховав вжеж, якось вони знайшли. Я так розумію, вони відсунули ящик, а там нарита земля".

Військовий одяг. ФОТО: Суспільне Чернігів

Якийсь час чоловіка ніхто не бачив, а потім він став варити росіянам їжу та пекти хліб, згадує Микола Ігнатенко, у підвалі якого ховалась родина військового.

"Їсти варив, хліб пік, їсти варив, картоплю чистив, ставав рано дуже в 4-5. Солдат нагодує цих, нам що залишиться".

Сусід — Микола Ігнатенко. ФОТО: Суспільне Чернігів

Військового затримали у квітні 2022 року, відтоді він під вартою. Сусідка версію обвинувачення коментує так:

"Я розумію так, що до хлопця причепилися за те, що він пішов до магазину, ну ви вибачте, якщо вони повели й дитина півторарічна сидить у цьому, я не знаю, яким батьком треба бути, щоб не погодиться з ним піти, а якби вони розстріляли дитину?"

Якщо суд визнає чоловіка винними йому загрожує від 15 років до довічного ув’язнення.

Детальніше у сюжеті:

Новости Украины