На дрова пустили заповідний ліс: довкіллю завдано збитків на 145 мільйонів гривень

Директору філії державного підприємства «Ліси України» загрожує десять років тюрми.

На Одещині викрили злочин / фото od.gp.gov.ua

На Одещині порубали на дрова заповідний ліс. Довкіллю завдано збитків на 145 млн грн.

Як повідомляє прес-служба Одеської обласної прокуратури, зараз посадовець філії «Ананьївське лісове господарство» державного підприємства «Ліси України» отримав підозру у перевищенні службових повноважень (ч. 3 ст. 365 КК України).

За даними слідства, у 2023 році він незаконно видав лісорубні квитки для проведення рубок на ділянках національного природного парку «Куяльницький», які є об’єктом природно-заповідного фонду. Спеціальні дозволи надавалися без дотримання вимог законодавства. У такий спосіб на території лісництва зрубано понад 1200 дерев різних порід та діаметрів.

Відео дня

«Відповідно до судової інженерно-технічної експертизи, збитки довкіллю оцінено в 145 млн гривень. За позовами Одеської обласної прокуратури суд скасував вказані лісорубні квитки та припинив рубку…», — наголошують у відомстві.

Як уточнили у територіальному управлінні ДБР у Миколаєві, про підозру повідомили начальнику філії, який незаконно видавав лісорубні квитки своїм підлеглим, для вирубки дерев під виглядом санітарного оздоровлення лісу. За цією схемою протягом 2022-2023 років зрубано понад 200 га природно-заповідного фонду. Фігуранту загрожує до 10 років позбавлення волі. Наразі вирішується питання щодо арешту майна посадовця для забезпечення відшкодування завданих державі збитків.

Як уточнили УНІАН у правоохоронних органах, фігурант, з подачі якого заповідний ліс пустили на дрова, — директор філії «Ананьївське лісове господарство» Державного спеціалізованого господарського підприємства «Ліси України». Вирубані породи: «Дуб звичайний», «Ясен», «Акація біла», «Берест», «Гледичія», «Груша», «Клен», «Софора» тощо.

© фото od.gp.gov.ua

© фото od.gp.gov.ua

© фото od.gp.gov.ua

© фото od.gp.gov.ua

© фото od.gp.gov.ua

Інші злочини в Одеській області

Нагадаємо, на Одещині у лютому 2023 року суд повернув у державну власність майно об’єднання санаторно-курортних закладів на курорті «Куяльник» вартістю близько 1 млрд гривень.

У суді було доведено, що приватне підприємство незаконно оформило право власності на приміщення санаторію площею понад 100 тис. кв. м. Південно-західний апеляційний господарський суд скасував рішення суду першої інстанції, який «не побачив» порушення законодавства, та ухвалив нове рішення. Зокрема, скасував рішення реєстраторів, визнав право власності за державою в особі Фонду державного майна України. 

Джерело

Новости Украины