На Франківщині проводять психологічну реабілітацію бійців з допомогою окулярів віртуальної реальності

За інформацією: Суспільне Івано-Франківськ.

Психологиня Першого добровольчого хірургічного шпиталю Анна Галущак. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

З її слів, ця технологія допомагає швидше встановити контакт із пацієнтом та лікувати стрес і постравматичні синдроми.

"Окуляри створені українським стартапом. Вони нам допомагають в психологічній реабілітації військових. Вони мають дві основні функції: одна — на концентрацію уваги, друга — на емоційне розвантаження, дихання, навички опанування себе і саморегуляцію", — говорить Анна Галущак.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Окуляри віртуальної реальності, каже психологиня, під’єднують до мобільного застосунку. Далі індивідуально для пацієнта обирають віртуальну локацію та візуалізацію простору.

"Це — кімната, в якій є бульбашки яскравих кольорів. Голос каже, що треба відстежувати найбільшу чи, наприклад, червону. Апарат відстежує рух очей. Якщо людина не відстежує бульбашку, десь вона її загубила, то вона лусне і тоді наступне завдання", — розповідає Анна Галущак.

З її слів, такий сеанс триває не більше 7-8 хв.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Вперше на віртуальну терапію у Перший добровольчий шпиталь прийшов військовослужбовець Петро. Він розповідає, що боронить Україну від військових РФ з 2014 року. У 2015 воїн отримав бойове поранення. А в лютому 2022 року знову вирушив на фронт. Чоловік каже, добре розуміє, наскільки важко захисникам адаптовуватися у мирному житті.

"Тяжко перемикнутися, перебудувати думки. Я вважаю, що такі застосунки є дуже ефективними. Вони дуже потрібні хлопцям, які повертаються з фронту", — каже Петро.

Наразі окуляри віртуальної реальності, каже Анна Галущак, є у п’ятьох медично-реабілітаційних закладах по всій Україні.

Новости Украины