На Франківщині від початку 2023 року виникли 358 пожеж через експлуатацію електроустановок. Як безпечно обігрівати оселі

За інформацією: Суспільне Івано-Франківськ.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

На Івано-Франківщині від початку 2023 року виникли 358 пожеж через порушення правил пожежної безпеки при експлуатації електроустановок. Внаслідок них загинули п’ятеро людей, ще 16 — травмувалися.

Про це на брифінгу 25 жовтня розповів керівник Держслужби надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області Володимир Чернецький, повідомляє кореспондентка Суспільного.

За його словами, часто пожежі стаються через те, що люди використовують для обігріву осель електричні та газові плити й печі, що призначені для приготування їжі.

Керівник Держслужби надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області Володимир Чернецький. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Перед початком опалювального сезону котельні, генераторні, калориферні печі та інші опалювальні прилади мають бути старанно перевірені та відремонтовані. Очищення димоходів та печей від сажі потрібно проводити на початку, а також протягом усього опалювального сезону. На горищах усі домові труби та стінки, в яких проходять димові канали, повинні бути поштукатурені та побілені", — каже Володимир Чернецький.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Димоходи та вентиляційні канали варто перевіряти й чистити двічі на рік — перед опалювальним сезоном та після. Про це на брифінгу щодо правил пожежної безпеки в побуті під час осінньо-зимового періоду сказав заступник головного інженера Івано-Франківської філії "Газмережі" Андрій Витрикуш.

"Станом на 25 жовтня у нашій області 35% багатоквартирних будинків мають не обслужені димовентиляційні канали. Це — просто катастрофа. Таких цифр не було ще ні одного року. Непрощичені димовентиляційні канали — шлях до того, що якщо не сьогодні, то завтра стануться якісь трагічні випадки. Чадний газ не має ні запаху, ні кольору. І відчути його, перебуваючи в приміщенні, ніяк неможливо", — говорить Андрій Витрикуш.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Для опалення житла та приготування їжі використовує кахельну піч і газовий балон жителька села Мислів Калуського району Марії Каблак. Її будинок не під'єднаний до газопровідної системи. З її слів, приблизно раз на рік газовий балон дають на повірку після того, як його заправляють.

Жителька села Мислів Калуського району Марії Каблак. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Варимо тут собі їсти. Але я маю паця, і ми варимо тут більше для поросятка. Взимку ми у котлі палимо дрова і так обігріваємо цілу хату. Але балоном все одно користуємося. Коли нема світла, то я собі швидко можу підігріти їсти. Раз — і кава готова", — каже Марія Каблак.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Минулого тижня на Франківщині сталися два вибухи газу у житлових будинках. У селі Нижній Вербіж внаслідок вибуху чоловік отримав 30% опіків тіла на обличчі й шиї, а в Коломиї 27-річна жінка — майже 75% опіків тіла. Вона померла в обласній клінічній лікарні.

У коментарі Суспільному завідувач опікового відділення медзакладу Костянтин Кіршак розповів, з якими опіковими травмами люди потрапляють до лікарні.

Завідувач опікового відділення медзакладу Костянтин Кіршак. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Були контактні травми кахельної печі, коли люди на блятверхня поверхня кухонної плити чи пічки ставили й пеклися об нього. І кахельна піч: декілька було таких, що просто підливали всередину бензин і воно верталося назад. Також є опіки обігрівачами. Але частіше травми отримують люди трішки асоціального типу. Тобто людина прийме якусь дозу алкоголю, засинає коло тієї пічки, обігрівача і трапляється контактний опік", — говорить Костянтин Кіршак.

Новости Украины