На Франківщині відбулися навчання рятувальників на випадок ракетного удару. Репортаж

За інформацією: Суспільне Івано-Франківськ.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

На Івано-Франківщині 180 рятувальників відпрацювали дії на випадок ракетного обстрілу та надзвичайних ситуацій восени або взимку.

Командно-штабні навчання 19 вересня пройшли усі підрозділи управління Держслужби з надзвичайних ситуацій в області, повідомляє кореспондент Суспільного.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Важливість цих навчань полягає в тому, щоб ми удосконалили навички всіх служб, вміли правильно реагувати на ситуації. Тому що працює комплекс дій — всі служби об’єднані в одну і виконують завдання, поставлені перед нами", — каже заступник начальника Держслужби з надзвичайних ситуацій в області Віталій Федунків.

Заступник начальника Держслужби з надзвичайних ситуацій в області Віталій Федунків. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

З його слів, для відпрацювань використали 35 спецавтомобілів та облаштували дев’ять локацій. На кожній з них рятувальники тренувалися ліквідовувати можливий наслідок обстрілу або іншу надзвичайну ситуацію: снігові замети, розрив трубопроводів, зупинку теплопостачання, руйнування будинків під час ракетних ударів і пошук потерпілих у завалах.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Розшукувати людей рятувальникам допомагають собаки, розповів інструктор першої гірської пошуково-рятувальної групи Ярослав Ласиця. З його слів, завдання лабрадора, німецької вівчарки та двох бельгійських вівчарок, яких долучили до тренувань, — це пошук травмованих, зокрема, під завалами та в лісах.

Інструктор першої гірської пошуково-рятувальної групи Ярослав Ласиця. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Протягом цього року здійснили 11 виїздів, трьох врятували у гірській місцевості", — каже Ярослав Ласиця.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Надзвичайники також відпрацювали метод очищення технічної води на випадок пошкодження систем водопостачання, розповів начальник управління держнагляду за дотриманням санітарного законодавства Держпродспоживслужби в області Віталій Фіглевський.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Проводиться закачування води спеціальними помпами. Тоді проходить очищення через фільтри з піском, проходить очищення препаратами алюмінію, після цього — знезараження рідким хлором. І після визначення аналізів людям можна вживати воду", — говорить Віталій Фіглевський.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Також під час навчань рятувальники розгорнули намети, в яких розповідали про надання медичної допомоги, а також про види боєприпасів та їхнє знешкодження.

Новости Украины