Співробітники СБУ задокументували два епізоди одержання неправомірної вигоди за «сертифікацію» 20 фур з українським зерном.
Службовець налагодив корупційну схему / фото СБУ
СБУ затримала одного з керівників Держпродспоживслужби в Харківській області, який обклав «даниною» експортерів зерна.
Як повідомили у СБУ, учасники оборудки систематично вимагали гроші з представників українських компаній, які експортують вітчизняну агропродукцію.
«Незаконну діяльність організував начальник одного з управлінь держустанови. Для реалізації злочинного механізму він залучив свого підлеглого – інспектора. За хабарі посадовці обіцяли аграріям «безперешкодну» видачу фітосанітарного сертифіката відповідності сільгосппродукції. Сума «данини» становила $100 за одну вантажівку з товаром», — повідомили деталі в СБУ.
Відео дня
У повідомленні зазначається, що у випадку несплати, експортерам погрожували максимально затягувати бюрократичні процедури щодо отримання дозвільних документів.
«Сірі» ділки на ринку металобрухту вивозять сировину до ЄС із неіснуючих складів – розслідування ЗМІ
В Одесі на отриманні хабаря викрили суддю (фото)
Співробітники СБУ задокументували два епізоди одержання неправомірної вигоди фігурантами за «сертифікацію» 20 фур з українським зерном.
фото СБУ
Правоохоронці затримали організатора схеми на отриманні другої частини неправомірної вигоди.
Наразі йому повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу («прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою»).
Вирішується питання щодо обрання запобіжного заходу у виді тримання під вартою. Також планується оголошення про підозру його спільнику. Зловмисникам загрожує до 10 років тюрми.
Хабарництво в Україні
14 квітня посадовцю комунального підприємства похоронно-ритуального обслуговування Полтавської міської ради повідомлено про підозру в одержанні неправомірної вигоди. Він вимагав у підприємця хабар за неперешкоджання у здійсненні ним підприємницької діяльності, пов’язаної з наданням ритуальних послуг. За даними слідства, підприємець на постійній основі мав сплачувати підозрюваному готівкою 25% від заробленої суми коштів з перевезення загиблих військових. Також він мав здійснювати щомісячні перерахування фіксованої суми за кожне поховання.