Волонтер і чиновниця організували злочинну схему на початку повномасштабної війни.
На Ізюмщині вкрали сотні тисяч гривень під час закупівлі продуктів, які видавали у якості гуманітарної допомоги.
Чиновники управління освіти селища Донець, яке не перебувало у тимчасовій окупації, у березні 2022 року вирішили витратити гроші на закупівлю продуктів першої необхідності. Вартість харчових продуктів завищували, а надлишкові гроші перераховували на власні картки та фіктивні підприємства.
Як повідомили у Харківській обласній прокуратурі, посадовець організував укладення договорів на закупівлю гуманітарних товарів між відділом освіти селищної ради та фіктивною фірмою на суму понад мільйон гривень.
«Волонтер підшукав інше підприємство реального сектору економіки, закупив у нього продукти для населення за значно нижчою ціною та поставив їх до селищної ради в кількості значно меншій, ніж вказано в документах», — розповіли у прокуратурі.
За словами начальника Слідчого управління ГУ Нацполіції Харківщини Сергія Болвінова, за бюджетні кошти купляли соняшникову олію, горох, тушковане м’ясо та крупи.
«Заробити на мешканцях, які тривалий час були позбавлені елементарних речей, » ділкам» вдалося відносно небагато. Підтверджена загальна сума — понад 300 тисяч гривень. Викрили всіх причетних, відповідати будуть в рамках закону. Вже оголосили підозру двом зловмисникам, вирішуємо питання про те, щоби на час слідства вони перебували під вартою», — написав Болвінов.
Волонтеру повідомлено про підозру у пособництві у заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненому за попередньою змовою групою осіб в умовах воєнного стану (ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 191 КК України), у володінні та розпорядженні майном, щодо якого фактичні обставини свідчать про його одержання злочинним шляхом, у тому числі здійсненні фінансових операцій та вчиненні дій, спрямованих на приховування, маскування походження такого майна особою, яка знала, що таке майно прямо та повністю одержано злочинним шляхом, вчинених за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 209 КК України), та у використанні завідомо підроблених документів, вчиненому за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28 ч. 4 ст. 358 КК України).
Посадовцю інкримінують ч. 4 ст. 191 КК України — заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб в умовах воєнного стану та використання завідомо підроблених документів, вчинене за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28 ч. 4 ст. 358 КК України).
Начальнику відділу освіти повідомлено про підозру за фактом службової недбалості (ч. 1 ст. 367 КК України).