Польські модульні будинки у Бучі на Київщині. Фото: УНІАН
Київщина вже прийняла 334 тисячі переселенців. Невдовзі в регіоні відкриють ще одне модульне містечко.
Про це розповів директор Департаменту соціального захисту населення Київської ОВА Ігор Мещан.
Наразі прихисток організовують переважно для тих, хто втратив житло через підрив Каховської ГЕС. Також приймають людей із прикордонних зон Сумщини.
"Наразі ми визначили об’єкти, які реконструюватимуть для створення капітального соціального житла для вимушених переселенців", – каже директор посадовець.
На Київщині розгорнута найбільша кількість модульних містечок — 17. Також організували 96 місць компактного проживання, переважно на території інтернатів, лікарень та гуртожитків.
Серед усіх ВПО зареєстрували 96 тисяч дітей та близько 67 тисяч пенсіонерів. Інші — це працездатне населення, яке КОВА направляє на навчання, перекваліфікацію, а також намагається працевлаштувати завдяки центрам зайнятості.
Також завдяки урядовій програмі "Прихисток" на Київщині 142 тисячі переселенців проживали в приватному секторі, власникам яких відшкодовують гроші за комуналку.
Що відомо про допомогу для ВПО та людей, які втратили житло на Київщині
У червні 2022 року в Бородянці відкрили перше на Київщині модульне містечко. Вони є також в Ірпені, Макарові та інших населених пунктах, найбільш постраждалих від російського вторгнення.
Станом на травень 2023 року, у модульних містечках регіону були вільні 3,5 тисячі місць для переселенців. Загалом там можуть мешкати 7,5 тисяч людей.
Агентство ООН у справах біженців започаткувала спеціальну програму для вимушено переміщених осіб в Україні, яка зокрема допоможе покрити їхні основні потреби в оренді житла, їжі та предметах гігієни.
Також УВКБ ООН опікується відновленням будинків у Макарівській та Бородянській громадах Київської області, які були пошкоджені під час бойових дій.