За інформацією: Суспільне Чернігів.
Меморіально-інформаційний стенд на Красній площі у Чернігові 14 серпня 2024 року. Суспільне Чернігів
14 серпня на Красній площі в Чернігові встановили меморіально-інформаційний стенд з інформацією про пошкодження російськими ракетами молодіжного центру 27 лютого 2022 року та облмуздрамтеатру 19 серпня 2023 року. Цей стенд – частина проєкту "Місце пам’яті. Втрачена спадщина".
Про це Суспільному розповів начальник міського управління культури та туризму Олександр Шевчук.
За його словами, всього в рамках проєкту планують встановити 12 стендів на різних локаціях, які визначила робоча група з топонімії. Кожен зі стендів матиме інформацію про події російсько-української війни, які стосуються саме тієї локації, де він встановлений.
Олександр Шевчук розглядає перший меморіально-інформаційний стенд на Красній площі. Суспільне Чернігів"Вони (стенди, — ред.) відкриватимуть сутність війни через фотографію через QR-код, за яким можна знайти багато посилань про ці події. Буде короткий текст українською та англійською мовами".
Проєкт "Місце пам’яті. Втрачена спадщина" реалізують за донорські кошти. Його підтримав міжнародний Фонд "Партнерство за сильну Україну" після того, як ознайомилися з двома пілотними стендами: в мікрорайоні Масани на місці загибелі танкового екіпажу 1-ї окремої танкової Сіверської бригади 27 лютого 2022 року, і на вулиці Чорновола, де російська авіація вдарила по багатоповерхівці 9 березня 2022 року.
"Такі стенди встановлюватимуть також біля стадіону імені Гагаріна, Національного університету "Чернігівська політехніка", в мікрорайоні Бобровиця, «Яцево». Всього буде 12 локацій. І паралельно ми створили три маршрути пам’яті — інтерактивна карта, на якій будуть позначені всі ці об’єкти".
За словами регіонального представника Українського інституту національної пам’яті Сергія Бутка, встановлення меморіально-інформаційних стендів на місцях пам’ятних подій російсько-української війни — це необхідність.
Регіональний представник Українського інституту національної пам’яті Сергій Бутко. Суспільне Чернігів"Ми уже зараз пишемо історію цієї війни. Потрібно показати нашу стійкість і правду про воєнні злочини агресора. І це робота над пам’яттю. Це також складова навчально-виховної роботи, яка розрахована на багато років. Необхідно шукати варіанти, як невеликими коштами вшанувати пам’ять про людей і події".
На реалізацію проєкту витратять близько пів мільйона гривень донорських коштів, каже Шевчук. В цю суму входить розробка, дизайн, створення контенту, друк та встановлення стендів.