Кажуть, червона качка приносить спокій та умиротворення.
Буддисти вважають цього незвичайного птаха священним / фото Вікіпедія
У Національний природний парк «Тузлівські лимани» (Одеська область) через війну перекочували червонокнижні «священні» птахи — огари.
Як повідомляє доктор біологічних наук, співробітник парку Іван Русєв, раніше голос цього птаха — різкий і неприємний – тут майже не було чути, але 2023 рік – значно відрізняється від попередніх.
«На території нашого нацпарку з середини квітня зареєстровано різни групи огарів, максимальною чисельністю 150 птахів. Вони імовірно прилетіли з Асканії-Нова — з зони окупації і тримаються зараз у нас. Буддисти вважають цю незвичайну птицю священною. На їхню думку, вона приносить спокій і умиротворення», — розповідає Русєв.
Відео дня
Огара ще називають червоною качкою через цегляно-червоний колір оперення. Шия і голова птахів світліше, ніж тулуб. Іноді зустрічаються особини з білою головою.
Як зазначає вчений, огар дуже крикливий. Це моногамний птах, він вибирає партнера на все життя.
За словами Русєва, у нацпарку огарі споживають їжу рослинного та тваринного походження. Рослинна меню складається з трави, молодих пагонів, злаків і насіння. Полює червона качка на комах, рачків, личинок, молюсків, риб і жаб. Тобто, огар пристосувався добувати їжу як у воді, так і на суші.
Імовірно огари прилетіли з Асканії-Нова / фото Івана Русєв
фото Івана Русєв
Огари споживають їжу рослинного та тваринного походження / фото Івана Русєв
Цікавості «Тузлівських лиманів»
У заповіднику «Тузлівські лимани» цьогоріч вперше почали гніздуватися рожеві фламінго. У нацпарку їх зафіксовано понад півтисячі. Людей дуже просять не заважати красеням розмножуватися.
Ще на Одещину прилетіли яскраві червонокнижні сиворакші – з Південної Африки вони подолали 6 тис. км та оселилися на кордоні «Тузлівська Амазонія».
Також у парку вперше з’явився рідкісний павук — чорна товстоголовка (Eresus moravicus) — це яскравий, гарний, рідкісний вид, укус якого досить небезпечний.
Нещодавно у заповіднику зафіксували 17-річного пісочника морського – на ніжках птаха є кільця, які одеські вчені одягли йому ще у 2006 році. Кільце — це своєрідний технічний паспорт.