На пропозицію України щодо зерна з п’яти країн-сусідів поки що відповіла лише Румунія

На пропозицію України щодо зерна з п'яти країн-сусідів поки що відповіла лише Румунія

Фото: facebook.com/AFUStratCom

Україна розробила процедуру верифікації експорту чотирьох агрокультур відповідно до рішення Єврокомісії та чекає на відповіді від своїх країн-сусідів. Україна вже направила пропозиції, як саме діятиме такий механізм, і офіційна відповідь надійшла поки що лише від Румунії. Про це повідомив міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський на зустрічі міністрів сільського господарства країн Вишеградської групи (Польща, Чехія, Словаччина та Угорщина), передає «Інтерфакс-Україна».

— Ми запроваджуємо внутрішню процедуру верифікації експорту чотирьох культур (кукурудза, ріпак, соняшник, пшениця) до п’яти країн ЄС. Ця процедура передбачає видачу ліцензії від українського уряду протягом 30 днів від дня отримання заявки на експорт. Відповідну постанову уряду вже ухвалено, а тому експорт у п’ять країн без їхнього узгодження вже не відбувається. Протягом цих 30 днів Україна інформує Європейську комісію та відповідну країну про отримання заявки на експорт, – розповів міністр.

Механізм, коли експорт без погодження від країни-сусіда не відбувається, є максимально конструктивним і зрозумілим і враховує інтереси всіх сторін, запевнив Сольський і додав, що Україна направила країнам-сусідам пропозиції, як саме діятиме такий механізм. Україна очікує від них на відповіді та можливі варіанти рішень. На сьогоднішній день офіційна відповідь надійшла від Румунії. При цьому міністр подякував кожній країні за розуміння, бажання та можливість спілкуватися для вирішення ситуації з українським агроекспортом.

15 вересня Єврокомісія оголосила, що не продовжуватиме обмеження на імпорт сільгосппродукції з України після 15 вересня. Польща, Словаччина та Угорщина оголосили про односторонні обмеження на імпорт українського зерна. Словацька заборона на імпорт українського зерна запроваджена до кінця року. Мінекономіки повідомило, що Україна подала позов до СОТ проти Польщі, Словаччини й Угорщини через заборону ввезення агропродукції. Згідно із запропонованим планом, Україна має намір контролювати та регулювати експорт, погоджуючи з Єврокомісією та країнами-імпортерами необхідний перелік та обсяг аграрної продукції з чотирьох культур. Країни-сусіди у свою чергу визначають, чи готові приймати ці культури, коли і в яких обсягах, зазначили у Мінагрополітики.

Джерело

Новости Украины