За інформацією: Суспільне Тернопіль.
Вишнівецький палац. Міністерство культури та інформаційної політики України
Частину приміщень Вишнівецького палацу на Тернопільщині повернули у власність держави.
Про це повідомили на сайті Міністерства культури та інформаційної політики України.
Господарський суд Тернопільської області задовольнив позовні вимоги Національного заповідника "Замки Тернопілля" до Вишнівецького державного виробничо-торговельного підприємства "Шкіргалантерея".
"Заповіднику мають повернути будівлю шкіргалантерейної фабрики. Адже вона є частиною пам’ятки національного значення Вишнівецького палацово-паркового комплексу та належить виключно державі й всім українцям", — йдеться у повідомленні.
Скріншот зі сторінки Мінкульту. Міністерство культури та інформаційної політики України
Судові процеси за цією справою тривали два роки.
"Підприємство "Шкіргалантерея" свідомо використовувало документи, які втратили чинність. Воно протиправно зареєструвало за собою право власності на частину приміщень Вишнівецького палацо-паркового комплексу для подальшого їх відчуження, оскільки перебуває на стадії ліквідації", — повідомили на сайті.
Вишнівецький палац. Міністерство культури та інформаційної політики України
Вишнівецький палац — це архітектурна пам’ятка 18 століття загальнодержавного значення у Вишнівці. Замок був резиденцією князів Вишневецьких, а з 1744 року — роду Мнішеків. 1730 року архітектор Якуб Бланже на замовлення Міхала Сервація Вишневецького перебудував палац.
1848 року Вишнівець відвідав Оноре де Бальзак та назвав парк з палацом "малим Версалем". Найбільше палац зруйнований під час Першої світової війни. У 1920-х рр. його реставрував Владислав Городецький. До сьогодні Вишнівецький палац зберіг риси пізнього бароко та класицизму. У палаці відреставрували дзеркальну залу.