На Тернопільщині в Дністровському каньйоні рахують птахів

За інформацією: Суспільне Тернопіль.

Облік птахів у Дністровському каньйоні. НПП «Дністровський каньйон»

Цими днями у всьому світі відбувається Великий зимовий облік птахів. Мета його — визначити, які види птахів залишились зимувати поряд з нами і з’ясувати їх чисельність. А також залучити людей до вивчення природи та підвищити їх обізнаність. Роблять це і на Тернопільщині.

Про це повідоми працівники Національного природного парку "Дністровський каньйон" в фейсбуці.

Чаплі. НПП «Дністровський каньйон»

"Традиція обліку птахів зародилася 1990 році в США, коли редактор орнітологічного журналу "Dird-Lore" Френк Чемпен запропонував новий спосіб проведення різдвяного полювання — з біноклем у руках замість зброї. Великий зимовий облік знайшов широку підтримку серед дітей і дорослих, завдяки простоті проведення та незначним витратам часу", — йдеться у повідомленні.

Лебеді. НПП «Дністровський каньйон»

Працівники науково-дослідного відділу природного парку провели облік зимової орнітофауни водоплавних видів птахів на відтинку Дністра між селами Виноградне та Городок.

Птахи на Дністрі. НПП «Дністровський каньйон»

Найбільш чисельним видом тут був крижень — 1000 особин.

"Також спостережено лебідь-шипун — 40, чапля сіра — 13, чепура біла — 10, баклан великий — 20, гоголь 2 — рідкісний зимовий гість, внесений до Червоної книги України. Крім того багато птахів траплялось на берегах та островах Дністра: синиця велика — 2, синиця блакитна — 1, синиця довгохвоста — 10, гаїчка болотяна — 2, волове очко — 1, канюк звичайний — 4, снігур — 4, щиглик — 2, коноплянка — 200, зеленяк — 2, сорока — 1, сойка — 1, ворона сіра — 2 та 4 круки".

Пташки на дереві. НПП «Дністровський каньйон»

За словами науковців, такі обліки допомагають відстежувати зміни в популяціях птахів та розробляти ефективні заходи їх збереження.

Новости Украины