За інформацією: Суспільне Тернопіль.
Укриття в Ладичинській гімназії. Суспільне Тернопіль
За словами директорки Ладичинської гімназії Наталії Околович, шкільне укриття будували упродовж семи місяців. До цього часу учні, а їх у гімназії 130, навчалися дистанційно.
"Тут в нас проведений Wi-Fi, через все приміщення укриття проходить вентиляція. В укритті передбачено опалення, електричне опалення. В усіх кімнатах поставлені батареї. Всі працівники старалися естетично оформити стіни нашого укриття, щоб дітям було цікаво, затишно і, найперше, спокійно", — сказала директорка.
Директорка гімназії в укритті. Суспільне Тернопіль
За її словами, є і додаткове сповіщення — радіо. Також в укритті є кабінет медсестри, санвузол, пожежний щит і запасний вихід.
Санвузол в укритті. Суспільне Тернопіль
Укриття в Ладичинській гімназії. Суспільне Тернопіль
"Наша громада старалася залучити державні кошти. Але ми не потрапили на фінансування за програмою будівництва укриттів, сховищ вірніше, для шкіл. Так як школа невелика, нам відмовили у фінансуванні. І ми вимушені були профінансувати будівництво сховищ за власний рахунок, за рахунок громади. Вартість укриття подвійного призначення, яке має так частковий захист від радіаційних різних впливів 3 мільйони 428 тисяч гривень", — сказав голова Микулинецької громади Іван Слободян.
Іван Слободян. Суспільне Тернопіль
Ольга Пелих — учителька початкових класів. Вона розповіла, що дітям, які прийшли на навчання у перший клас, потрібен безпосередній контакт із вчителем:
"Дистанційно — це зовсім не те, їм важко, вони не засвоюють добре літери, цифри. Тому очне навчання краще, ніж дистанційне".
Ольга Пелих. Суспільне Тернопіль
Максим Кубрак навчається у 9-му класі Ладичинської гімназії:
"Під час дистанційного навчання ти не спілкуєшся із вчителем, однокласниками. Не завжди можна зрозуміти тему, а от коли ти в школі, то так краще".
Максим Кубрак. Суспільне Тернопіль
На сьогодні захисні укриття мають 458 навчальних закладів середньої освіти в області, розповіла директорка обласного департаменту освіти Ольга Хома.
"Якщо говорити по фінансах, то в 2023 році в нас було виділено місцевими органами влади на капітальний ремонт, поточний ремонт більше 40 мільйонів гривень. Цьогоріч більше 20 мільйонів гривень і 2022 — початок 2023 року, кількість укриттів у відсотках — у нас було близько 60% закладів освіти, які мали укриття. Якщо говорити про кошти, які були виділені на капітальний ремонт і на будівництво, то за державні кошти і співфінансування місцевих бюджетів Байковецька громада і Великоберезовицька громада побудували укриття".
Ольга Хома. ТОВА