На Тернопільщині волонтери друкують скиди для військових на 3D-принтерах

За інформацією: Суспільне Тернопіль.

Богдан Стахів. Суспільне Тернопіль

За його словами, вага одного скида 15 — 20 грамів. Найчастіше замовлення на друк деталей беруть через волонтерську спільноту "ДрукАрмія".

"Ми стараємося брати ті замовлення, які друкуються довше або ті, які по пріоритету треба швидше військовим. Налаштовуються характеристики деталі, далі відбувається процес нарізання деталей. Це відтворення тої деталі у коді, який буде розуміти принтер, і він буде виконувати операції друку. Деталі, які ми виготовляємо зараз, друкуються по чотири штуки за вісім годин. Щоб витрачати менше часу на перезарядку стараємось у восьмій ранку запустити щоб до вечора воно друкувалось", — сказав волонтер Андрій Бобак.

Андрій Бобак. Суспільне Тернопіль

Він розповів, що для принтерів у майстерні обладнали терморегулюючі бокси, оскільки друк деталей потребує певного температурного режиму:

"Для п'яти принтерів зробили герметичний бокс. Маємо плівку, яка захищає від пилу, тримає температуру. У інших боксах, вони закриваються скляними дверцятами. Бажана температура 25 градусів тепла, щоб деталь добре друкувалась. Літом була така проблема, що була завелика температура і це також не добре. Ми доставляли додаткові вентилятори, щоб процес друку був добрий".

3D-принтери. Суспільне Тернопіль

Для того, аби уникнути браку, усі деталі для дистанційного мінування волонтери перевіряють на міцність. Богдан Стахів розповів, що починали вони із окопних свічок. Згодом за власні кошти купили 3D принтери:

"Запустили пробний друк, почали знімати відео. Люди їх дивились і почали донатити гроші. Через два тижні ми назбирали ще на два принтери. Також військовослужбовець Андрій Кушнір і його друзі волонтери передали п’ять принтерів з Америки. Щоб вони дурно не стояли, він віддав їх нам".

Виготовлення деталей. Суспільне Тернопіль

За рік роботи передали двісті кілограмів пластику на запорізький, сумський і курський напрямки, сказав Богдан Стахів:

"Для створення ефективного боєкомплекту потрібно не тільки скиди. Треба перекрути, ініціатори, накольники і тому подібне. На фронті велика потреба була у лоудерах для заряджання магазину. Ми їх надрукували дуже багато. Була велика кількість стартових платформ для "Мавіків" та FPV-дронів. Затребувані хвостики, запальнички, накольники, адаптери, перекрути і тому подібне. Всі деталі виготовляємо безкоштовно. Гроші переважно з донатів. У нас є таке правило: першого числа кожного місяця в міру можливості донатимо".

Новости Украины