За інформацією: Суспільне Тернопіль.
Презентація проєкту. Суспільне Тернопіль
На Тернопільщині запроваджують проєкт "Посилення захисту жінок і дівчат через впровадження програм для кривдників". Ця програма передбачає підготовку 160 фахівців і фахівчинь, які працюватимуть з кривдниками у дев’яти областях України, серед яких і Тернопільська область.
Про це Суспільному розповів координатор проєкту Віктор Баландін.
За його словами, робота з кривдниками розрахована на 56 годин впродовж року.
"Фахівці, які працюють з кривдниками, це здебільшого психологи і психотерапевти. Вони працюють з кривдником, як з клієнтом. Має бути створений терапевтичний альянс, має бути вибудувана довіра терапевтична. Дуже велика частина йде на мотивацію до змін клієнта. Дуже великий акцент робиться на роботі з гендерними переконаннями і з гендерними стереотипами", — говорить Віктор Баландін.
Віктор Баландін. Суспільне Тернопіль
Одна з тренерок проєкту Ірина Вольшаницька розповідає, на Тернопільщині з кривдниками працюватимуть 16 спеціалістів. Для них у листопаді проведуть тренінги та навчання. Працювати з кривдниками, вони розпочнуть у 2025 році. Це робитимуть після рішення суду
"Ми вбачаємо, що найкращою моделлю, це є два тренери: чоловік і жінка, щоб на своєму прикладі показати, як вони можуть взаємодіяти у груповій роботі з чоловіками-кривдниками. Показати, що не обов’язково розділяти по гендерних стереотипах, що жінка обов’язково повинна бути тільки вдома, а чоловік тільки заробляти гроші. Що це може узгоджуватися в сім’ї".
Ірина Вольшаницька. Суспільне Тернопіль
Директорка обласного центру соціальних служб Тетяна Дуда повідомила, що за 8 місяців цього року на Тернопільщині було понад 300 звернень про насильство в сім’ї.
"В нас є 103 повторних звернення. Це дуже важливо, прокуратура на це звертає увагу. Інколи люди повторно створюють те саме насильство. Вже в нас є тимчасово заборонні приписи, як буде ця програма".
Тетяна Дуда. Суспільне Тернопіль
Фінансує проєкт Жіночий фонд миру та гуманітарної допомоги ООН, розповів Віктор Баландін. За його словами, на реалізацію проєкту в дев’яти областях України ця організація виділила майже 5 мільйонів гривень.