«На Тернопільщині зростає кількість недоношених дітей»: чи вистачає медиків і обладнання

За інформацією: Суспільне Тернопіль.

Неля Скубенко, завідувачка відділення реанімації новонароджених. Суспільне Тернопіль

Вікторія Стефура народила дитину вагою менше кілограма. Упродовж місяця дівчинку доглядали у відділенні інтенсивної терапії новонароджених. Тепер разом з мамою вона перебуває на постінтенсивному догляді.

Вікторія Стефура доглядає свою новонароджену донечку. Суспільне Тернопіль

"Народилася дівчинка на 26 тижні, її вага була 850 грамів, дуже маленька. Зараз їй вже місяць і три дні. Помаленько ростемо. Зараз вона важить 1 кілограм 260 грамів. Вона сама вже головку повертає на другий бік, коли я їй роблю їй інгаляції. Трохи капризує, не хоче, щоб їй робили інгаляцію, а хоче вже самостійно дихати", — сказала Вікторія Стефура.

Вікторія Стефура, мати новонародженої дівчинки. Суспільне Тернопіль

Із критично низькою вагою до відділення інтенсивної терапії потрапила донька Ольги Шафранської. Зараз дитина перебуває під наглядом лікарів поруч із мамою.

Ольга Шафранська біля своєї новонародженої донечки. Суспільне Тернопіль

"Це моя донечка, Андріаночка. Наша третя дитинка. Вона нароидилася у термін 28 тижнів і 5 днів, вага була 910 грамів. Самостійно вона не дихала, не їла. Потрапила до відділення інтенсивної терапії перинатального центру. Завдяки лікарям і всім, хто там працює, вона дихає, їсть, поки що через зонд, але ми налаштовані, що у нас все буде добре. Вона виросте щаслива і здорова", — розповіла мати дівчинки.

Ольга Шафранська біля своєї новонародженої донечки. Суспільне Тернопіль

Через збільшення кількості недоношених дітей і тих, які народжуються з патологією, відділення інтенсивної терапії новонароджених потребує розширення та сучаснішого обладнання, — зазначив генеральний директор обласного перинатального центру Віктор Овчарук:

"У 2024 році у нас недоношених діток і з патологією народилося приблизно на 250 дітей більше, ніж у 2023-му. Це звичайно збільшує навантаження на перинатальний центр, на забезпечення його медикаментами і розхідними матеріалами. Звичайно, збільшується навантаження і на роботу лікарів інтенсивної терапії новонароджених, оскільки вся концентрація передчасних пологів і народжених діток з критично низькою масою тіла, відбувається в перинатальному центрі. У нас інколи в реанімації для новонароджених не вистачає місця, попри те, що є 10 робочих місць".

Віктор Овчарук, директор Тернопільського обласного клінічного перинатального центру «Мати і дитина». Суспільне Тернопіль

Віктор Овчарук розповів, що деяке обладнання, яке використовують в дитячій реанімації, є застарілим:

"Так, ми отримуємо обладнання від благодійних фондів. Недавно нам передали новий сучасний дихальний апарат, і ми його вже використовуємо. Але, хотілося би мати більше сучасної дихальної апаратури".

Догляд за новонародженою дитиною. Суспільне Тернопіль

Валентина Луцик поряд зі своєю новонародженою донечкою перебуває у відділенні постінтенсивного догляду.

Валентина Луцик доглядає за своєю донечкою. Суспільне Тернопіль

"Донечка в ручку бере зондик, їй дуже подобається. Це найперша її іграшка. Вона її витягує за секунду і цим додає нам трішки клопоту. Медсестри бігають і бігом заставляють зонд назад".

Валентина Луцик з донечкою на руках. Суспільне Тернопіль

Жінка сказала, що її дитина народилася передчасно.

"Моя донечка народилася маленькою поспішаєчкою. Вона мала тільки 940 грамів, але дякуючи нашим лікарям, вже з випискою з реанімації вона має 1300 грамів, ми помало набираєм вагу. Ми її назвали Вірочкою, бо ми в неї віримо. Надіємося на Бога, молимося, віримо, тримаєм кулачки. Дуже щиро вдячні всім, хто нам допомагає", — розповіла Валентина Луцик.

З початку цього року у відділенні інтенсивної терапії новонароджених пролікували 64 дитини, із них 8 — з дуже малою масою тіла, це від кілограма до півтора, і екстремально низькою масою тіла від 600 грамів до кілограма, — зазначила завідувачка відділення Неля Скубенко.

"Десь із 25 січня у нас народжувалися майже через день дітки з критично низькою масою тіла. Майже дві неділі назад у нас було 9 дітей у вкрай важкому стані, тут не було місця, всі точки були заняті, і кисневі, і все обладнання було заняте. Працювали в дуже інтенсивному режимі. Зараз у нас знаходиться двоє діток, але вони також одужують", — розповіла Неля Скубенко.

Новости Украины