«На війну це взагалі не вплине»: в Раді пояснили, чому не мобілізують нардепів

Горбенко нагадав, що зараз п’ять-вісім депутатів точно служать.

Якщо взяти депутатів призовного віку, які підлягають мобілізації, то це буде приблизно 180 людей / колаж УНІАН, фото 93 ОМБр Холодний Яр, УНІАН

Народний депутат від фракції «Слуга народу», заступник голови комітету з питань прав людини Руслан Горбенко пояснив, чому не мобілізують депутатів Верховної Ради.

«Якщо взяти депутатів призовного віку, які підлягають мобілізації, то це буде приблизно 180 людей. Це дві роти. На війну це взагалі не вплине, бо якщо взяти будь-яку військову частину, то мінімальна кількість особового складу — це 5-6 тисяч військових. Ну і скажіть, чи допоможуть ці 180 людей? Думаю, що ні», — сказав він в інтерв’ю «Телеграфу».

Горбенко нагадав, що зараз п’ять-вісім депутатів точно служать.

Відео дня

«Було б і більше бажаючих, але нардеп не має права підписати контракт не тільки з територіальною обороною, а взагалі ні з якою військовою частиною. А щоб цивільний перебував на лінії фронту, потрібне бойове розпорядження. Але є пропозиція, і вона міститься в правках до законопроекту, щоб депутат мав можливість проходити військову службу у військовій частині у вільний час від сесійних тижнів за своїм бажанням», — розповів нардеп.

Він переконаний, що якщо це буде прийнято, то я думаю, що точно ми побачимо вже не п’ять-вісім людей, які після засідання парламенту їдуть на фронт, а щонайменше 50-60 депутатів поїдуть, і будуть приписані до окремої військової частини.

Розмови про мобілізацію нардепів

Чинні депутати мають підлягати мобілізації. Таку думку висловив народний депутат України Михайло Цимбалюк. Він зауважив, що необхідно виробити норму, як зберегти Верховну Раду чинною. За його словами, РФ зацікавлена в тому, щоб український парламент став недієздатним і не міг ухвалювати закони, продовжувати воєнний стан та мобілізацію. Цимбалюк додав, що для цього потрібно 300 нардепів.  

Джерело

Новости Украины