За інформацією: Суспільне Вінниця.
Заняття у школі пілотів дронів. Суспільне Вінниця
Викладач Ярослав навчає керувати кількома видами безпілотників. Розповідає, що відповідну сертифікацію отримав у Польщі. За його словами, найлегше опанувати, — класичний "Мавік-3", який має систему стабілізації апарата і літає зі швидкістю 85 км/год. Тоді як FPV-дрон розвиває 180 км/год за 2 секунди.
"Перевага саме FPV-дронів, навіть у військових цілях, це велика маневровість, швидкість. Він може підняти набагато більше, ніж класичний дрон. Наприклад, ось такі дрони, які будуємо для військових, можуть підняти півтора кілограма при своїй вазі у кілограм. Якщо ми будемо говорити про класичний дрон, він важить 900 грамів, а може підняти 50 грамм", — розповів Ярослав.
За його словами, учасники Школи пілотів дронів спершу літають на симуляторі — 30-40 годин. Зокрема, і з використанням спеціальних окуляра, які підключають до комп’ютера. Це потрібно, аби перевірити, чи дозволяє стан здоров’я людини керувати у них безпілотником. Лише після цього починають практичні заняття на аеродромі.
"Судячи зі статистики, 30% людей, які хочуть навчатися і літати FPV-дроном, не можуть цього зробити. Чому? Вестибулярний апарат не дозволяє витримувати перевантажень, те, що екрани до очей дуже близько знаходяться, людина втрачає контроль в просторі", — пояснив Ярослав.
Заняття на симуляторі у школі пілотів дронів. Суспільне Вінниця
Перша жінка, яка відвідує навчання — Світлана Казьмірук — викладачка Барського фахового коледжу транспорту і будівництва. Її спеціалізація — землевпорядкування.
"У мене сім’я військових: два сини на війні, чоловік. З 2014 року я туди їжджу і я бачу, що ось такі вміння можуть знадобитися. Якщо буде треба, я готова туди їхати, залишитися і працювати", — сказала Світлана Казьмірук.
Дрони у Школі пілотів дронів. Суспільне Вінниця
Жінка відвідує заняття майже місяць. Каже, що треба ще вчитися одночасно рухати стіками на пульті керування: опускати й підіймати безпілотник, обертати його ліворуч-праворуч.
Заняття у школі пілотів дронів. Суспільне Вінниця
За пів року школу відвідали 7 людей, за словами Дмитра Степанкевича. Більшість — військові. Охочих серед цивільних — небагато. Йдуть ті, кому це треба для роботи. Великі групи не набирають, бо навчають у вільний час.