За інформацією: Суспільне Вінниця.
Квартира у будинку підтриманого проживання на Вінниччині. Суспільне Вінниця
Під будинок підтриманого проживання переобладнали колишній гуртожиток для викладачів. У помешканні три квартири, одночасно там можуть проживати 8 людей. Договір з мешканцями укладають на рік.
"Вони залишаються клієнтами нашого центру, просто отримують іншу послугу, яка називається соціальна послуга підтриманого проживання. Якщо за рік вони ще не навчаться повністю, або не буде соціального житла для них, ми продовжуємо з ними договір і вони житимуть тут далі. Комунальні послуги сплачує комунальна установа. Дівчатка тільки будуть купувати собі продукти харчування і засоби гігієни. Зі всім іншим будемо допомагати і підтримувати", — розповіла Наталія Іванишена.
Квартира у будинку підтриманого проживання на Вінниччині. Суспільне Вінниця
В однокімнатній квартирі вже тиждень мешкають Ольга Зам’ятіна та Людмила Дацько. Адаптуватися в нових умовах їм допомагає провідний фахівець із соціальної роботи Ніна Дудник.
"Навчаю їх приготувати ту чи іншу страву, вони багато вміють у нас робити, але всеодно є речі, на які потрібно звернути увагу", — сказала Ніна Дудник.
Ользі Зам’ятіній 36 років, жінка має другу групу інвалідності та помірну розумову відсталість. До Крищинецького реабілітаційного центру приїхала в лютому 2021 року. З серпня 2023 року Ольга ходить на роботу, працює комунальником.
"Ми можемо вільно для себе приготувати їсти, можемо попрати, прибрати, в магазин ходити, якщо треба, то підходимо до дівчат, щоб допомогли нам. Тут добре, тут ми спокойні, можемо думати про те, щоб скоріше вийти в соціум, в своє життя. У нас є вихователі, які нас вчать прибирати, їсти варити, поратися на городі", — розповіла Ольга Зам’ятіна.
Квартира у будинку підтриманого проживання на Вінниччині. Суспільне Вінниця
Ходити на закупи дівчатам допомагає соціальна працівниця Наталія Кирильчук.
"Ходимо, допомагаємо їм, щоб вони адаптувалися в магазині. Коли маємо змогу, їдемо в Тульчин, бо треба їх навчити користуватися банківськими карточками, знімати собі гроші на подальше прожиття. Економимо трохи, бо невелика та їхня соціальна пенсія, але вони все дуже хочуть. Намагаємося розказувати, що потрібно купити, що необхідне вкрай, а без чого можна обійтися, щоб вони собі трохи відкладали на подальше життя", — сказала Наталія Кирильчук.
За два місяці заселять і дві інші квартири. За словами Наталі Іванишеної в однокімнатній — проживатимуть дві людини, у двокімнатній — чотири. Це теж будуть клієнти їхнього центру. Таких натепер 31. Зараз ці квартири умебльовують.
Загалом, на ремонт будинку підтриманого проживання, за словами Іванишеної, з обласного бюджету виділили 3,5 мільйони гривень.