На Вінниччині волонтери друкують для оборонців лоадери на 3D-принтері

За інформацією: Суспільне Вінниця.

Лоадери та магазини АК. Суспільне Вінниця

"Це не тільки немирівчани, а й вся область взялася за те, щоб назбирати на нього гроші. В тому числі нам допомогла ще одна ГО "Ми Вінничани". Вони також надали кошти. І ще в нас тут існує така Telegram-група "Сирена", яка, крім того, що повідомляє про новини міста та нальоти ворожої авіації, вони ще допомогли нам зібрати кошти, розмістивши наше оголошення у себе. Кошти були зібрані за тиждень. Дуже швидко ми їх зібрали. Люди побачили щось нове і зрозуміли, що це потрібно, тому ми були здивовані", — сказав Леонід Павленко.

3D-принтер друкує лоадер. Суспільне Вінниця

Сергій Пелих із Немирова розповів, що почав робити лоадери місяць тому на прохання військових. Заряджувач для магазинів АК друкують двох видів.

"Їх є два види: це під калібр 5,56 на 45 для НАТОвської зброї, й інший вид — 5,45 на 7,62. Якщо споряджати магазин руками, то це досить важко, особливо, коли стоїть завдання спорядити велику кількість магазинів та швидко. Ці "заряджалки" пришвидшують цей процес, бо пальці не втомлюються і швидкість набагато швидша. Ми уявимо, що в нас тут є патрон. Ось так раз і фактично одним пальцем робимо це. Особливо, виручає взимку. Адже військові у тактичних рукавицях, і в них німіють руки, і ці магазини спорядити важко, а ці штуки виручають", — сказав Сергій Пелих.

Він розповів, що такі використовує піхота. Усі комплектуючі друкує на 3D-принтері. Програмне забезпечення надає волонтерська організація "ДрукАрмія" — спільнота українців, яка виготовляє все для воїнів ЗСУ. Розхідні матеріали купують за донати.

Друк лоадера. Суспільне Вінниця

"Конструкція нескладна. Вона складається з трьох частин. Всі частини друкуються на 3D-принтері. Потім вкладається пружинка, і закріплюється болтом. Насправді її зробити дуже просто".

Військовим лоадери для заряджання магазину АК передають безплатно, сказав Пелих.

"Собівартість такого пластику 550 гривень за кілограм. Наш виріб десь 70 грамів, то 12-14 заряджувачів можна зробити з однієї бабіни. То собівартість її вийде десь 50 гривень, а в інтернеті — 130. Але для наших хлопців ми надаємо їх абсолютно безкоштовно", — розповів Сергій Пелих.

Лоадери. Суспільне Вінниця

За його словами, за день він друкує п'ять лоадерів. Запити на них є завжди, тому намагається виготовляти їх із запасом. Військовим відправляють заряджувачі поштою. Найчастіше їх просять на Донеччину, Запоріжжя та південь. Також у планах волонтерів друкувати на цьому ЗD-принтері корпуси для дронів.

Новости Украины