На Україну подадуть позов до ЄСПЛ через неналежне утримання екскерівника «Привату», — експерт

У результаті позитивного рішення за позовом Україні доведеться виплачувати чималу компенсацію, каже експерт.

Ігор Коломойський і Сергій Волков / фото Синиця Олександр

Через бездіяльність українських слідчих після затримання колишнього керівника київського офісу «ПриватБанку» Сергія Волкова на Україну може чекати позов до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ).

Про це написав політтехнолог Олексій Голобуцький, зазначаючи, що Волков — інсулінозалежний діабетик та онкохворий, якому після затримання обмежили доступ до глюкометра та ліків. Нагадаємо, Волкова підозрюють у заволодінні коштами «ПриватБанку» в розмірі 5,7 млрд грн.

«Там ще й з доказами все приблизно так само, як в Коломойського: бодай теоретично може мати справу тільки до 1 з 8 зазначених слідством епізодів, всі 4 обвинувальних твердження свідків самі ж свідки заперечують в інших показах, жодної копії документа про «незаконну» банківську операцію і обвинувачення в завданні банку збитків при тому, що по факту своїми грошима розпоряджався клієнт, а банк отримав з того повністю законну комісію. Тобто, знов нічого не підготовано, нічого не обґрунтовано, але бігом затримано фігуранта резонансної справи – очевидно, для створення враження «наполегливої праці» розслідувачів. Тоді ніяк підготована справа розсипається в руках», — написав Голобуцький.

Відео дня

Політтехнолог додав, що прокурор обґрунтував тримання під вартою Волкова тим, що подовжено строки досудового розслідування і тривають слідчі дії.

«Ще раз: свідчень нема, доказів нема, експертиз нема, тобто, по факту, офіційних обвинувачень теж нема, все тільки готується – але особа вже затримана за відсутньою поки що нормально підготованою справою. Авансом, так би мовити», — написав Голобуцький.

Він переконаний, що за таких обставин справа Волкова може опинитися в ЄСПЛ, і Україну можуть звинуватити в «організації тортур», оскільки «за ґрати відправлено інсулінозалежного діабетика». У результаті позитивного рішення за позовом Україні доведеться виплачувати чималу компенсацію.

«Просто спробуйте прикинути, скільки з нашого бюджету стягнуть за рішенням міжнародної інстанції через обмеження доступу діабетика до глюкометра й інсуліну під час затримання (безпідставність якого вже, фактично, зафіксував прокурор своєю заявою) в проваленій в підсумку справі», — написав Голобуцький.

Джерело

Новости Украины