Начальник Чернігівської МВА Брижинський прокоментував звільнення Ломака та необрання нового секретаря міськради

За інформацією: Суспільне Чернігів.

Дмитро Брижинський про звільнення Олександра Ломака з посади секретаря. Суспільне Чернігів

Начальник Чернігівської міської військової адміністрації Дмитро Брижинський вважає, що депутати змогли зібратися на сесію міськради та консолідуватися завдяки питанню щодо звільнення секретаря Олександра Ломака.

Про це він розповів у коментарі виданню "Челайн".

"Те, що на сесію прийшла максимальна кількість депутатів, які приходили протягом року, це 31 людина, вказує на те, що була консолідація навколо одного питання – зняти секретаря міської ради. Колишній секретар Чернігівської міської ради фактично не виправдав сподівань, які на нього покладало керівництво партії та громадяни. Головне завдання політика та голови міста – консолідувати навколо себе мешканців, депутатів й ухвалювати компромісні рішення, йому це не вдалося".

За його словами, провал голосування за нового секретаря Наталію Хольченкову з "Рідного дому" показав відсутність консолідації у провладній фракції.

и побачили, що ті руйнівні та деструктивні процеси, які фактично запровадив звільнений секретар міськради, є значно глибші, аніж здавалося на перший погляд. Те, що конструктивного діалогу нема з іншими партіями, ми це побачили. Але ж навіть партія «Рідний дім» не змогла сконсолідуватися навколо кандидатури від їхньої партії. Навіть присутність їхнього лідера, пана Атрошенка, не дала змоги проголосувати «за» нового кандидата. Це вказує на те, що в самій партії «Рідний дім» уже йдуть деструктивні процеси".

Щодо майбутньої роботи міськради без секретаря, який виконуватиме обов'язки міського голови Брижинський сказав так:

"Не буде жодного колапсу найближчим часом, але якщо не буде ухвалене рішення про консолідацію всіх зусиль і не буде запропоновано якихось спільних рішень, то надалі це негативно впливатиме на місто. І інвестори, і містяни бачитимуть, що навіть на місцях влада не може домовитися. У цій ситуації, я вважаю, необхідно дуже швидко та ґрунтовно проводити консультації між представниками різних партій у місті. Необхідно шукати компромісне рішення та домовлятися".

Що відомо про кадрові рішення на посаді секретаря міськради

Заяву про звільнення з посади секретаря міськради Олександр Ломако написав 7 грудня. Відповідну заяву Ломако опублікував у своєму Telegram-каналі.

"Щоб звільнити із заручників Чернігів, сьогодні, в День місцевого самоврядування, я подаю заяву про звільнення з посади секретаря міськради. Залишаю посаду з бюджетом на 2025 рік, теплом та світлом в оселях, програмами захисту та відновлення, пристойними темпами відбудови міста та рекордною допомогою для Збройних сил. Продовжу працювати та боротися. Проти негідників та за краще майбутнє для Чернігова.", — написав він.

В Чернігівській ОВА заяву Ломака про його звільнення через тиск чиновників тоді назвали "витвором хворобливої уяви".

Причинами такого рішення Ломако називав наступні:

"Чиновники з військових адміністрацій за вказівкою Офісу взяли місто в заручники. Їх умова — Ломако має піти з обраної посади. Мені передали простими словами: якщо я цього не зроблю, вони занурять місто в хаос. І показали, що буде, якщо відмовлюся: зрив бюджету на 2025 рік, повна зупинка роботи найбільшої лікарні міста, відсутність розрахунків із підрядниками, що працюють на відновлення міста, зупинка харчування в закладах дошкільної освіти, повна зупинка громадського транспорту, жодної копійки на ЗСУ та багато іншого", — написав він.

19 грудня Ломако оголосив, що скликає 43-тю позачергову сесію Чернігівської міськради, де розглядатимуть його заяву про звільнення та обиратимуть нового секретаря міськради, кандидатуру якого тоді вже погодили.

"Моя позиція була такою: тільки після того, як буде досягнуто домовленість проголосувати всім, хто прийде на сесію, за кандидатуру секретаря, яка буде внесена, я підпишу розпорядження про скликання. Адже якщо тільки б було достроково припинено повноваження, а не обрано нового керівника — це був би колапс для міста. Я цього допустити не міг", — пояснив під час підписання розпорядження Ломако і зазначив, що наразі компроміс досягнуто.

20 грудня на сесії міськради депутати звільняють Ломака з посади секретаря на першій за майже пів року сесії, де зібрався кворум. Для проведення таємного голосування депутати затвердили лічильну комісію, яка контролювала цей процес. Загалом щодо цього питання голосували 29 з 31 депутата, 27 — "за", а два — "проти". Пізніше депутати з "Рідного дому" обрали його головою фракції.

Ломако у своїй останній промові на цій посаді сказав, що після звільнення він залишиться депутатом Чернігівської міської ради.

"Хочу дати всім чіткий сигнал — це лише початок. Я продовжу працювати в цій сесійній залі як депутат та представник найбільшої фракції в міськраді".

25 депутатів висунули кандидатуру Наталії Хольченкової з "Рідного дому" на посаду секретаря Чернігівської міськради, який виконуватиме обов'язки міського голови. Проте голосів для її обрання не вистачило. За призначення Хольченкової на цю посаду проголосували 19 депутатів (при мінімально необхідних 22-х), проти — три, а один бюлетень визнали недійсним.

У кулуарах міської ради журналісти Суспільного побачили звільненого міського голову та лідера партії "Рідний дім" Владислава Атрошенка. Він спілкувався з представниками цієї ж фракції, але від коментарів відмовився. Також до сесійної зали повернувся вже депутат міської ради Олександр Ломако.

Після провалу голосування за нового секретаря депутати Чернігівської міськради уповноважили заступника міського голови Віктора Геращенка виконувати адміністративно-управлінські, організаційно-розпорядчі та інші функції з питань поточної діяльності виконавчих органів міськради з правом підпису організаційно-розпорядчих та фінансово-господарських документів.

Загалом щодо цього питання "за" проголосували 22 депутати. Це мінімальна необхідна кількість. Як йдеться в проєкті рішення, Геращенка обрали на цю посаду до обрання нового секретаря.

Новости Украины