Оскільки Росія добровільно не сплатила «Нафтогазу» кошти, тож компанія буде примусово стягувати їх з активів РФ.
Нафтогаз тсягне з Росії компенсацію / фото ua.depositphotos.com
НАК «Нафтогаз України» та ще п’ять компаній Групи прагнуть примусово стягнути з Росії компенсацію за втрачені активи в Криму. З цією метою подано клопотання до Окружного суду США Округу Колумбія, щоб підтвердити рішення Арбітражного трибуналу при Постійній палаті Третейського суду в Гаазі.
Як повідомляють в компанії, рішення зобов’язало Росію сплатити 5 млрд дол. (включно з відсотками) компенсації за збитки та втрачене майно «Нафтогазу» в Криму.
Зазначається, що відповідно до Нью-Йоркської конвенції 1958 року, «Нафтогаз» має право розпочати процес визнання та допуску до примусового виконання рішення на території тих держав, де знаходяться активи Російської федерації.
Відео дня
У Росії визнали небажаним Всесвітній фонд дикої природи WWF
В Австрії відмовилися видати Фірташа США: рішення суду
Безкоштовний газ в Європі: хто цього літа зекономить в Україні, а хто отримає «золоті» платіжки
«Оскільки Росія добровільно не сплатила «Нафтогазу» кошти, передбачені рішенням арбітражу, ми маємо намір використати всі доступні механізми для стягнення цих коштів. Зараз ми працюємо над цим у Сполучених Штатах та інших цільових юрисдикціях», — цитує прес-служба очільника «Нафтогазу» Олексія Чернишова.
Відповідно до законодавства США, підтвердження арбітражного рішення є обов’язковим, якщо суд не встановить, що існує одна з обмежених підстав для відмови або відстрочки визнання чи виконання арбітражного рішення, викладених у Нью-Йоркській конвенції.
При цьому відсотки, передбачені за несплату коштів відповідно до арбітражного рішення, продовжують нараховуватись до повної виплати компенсації за рішенням суду.
Справа втрачених активів в Криму
Як повідомляв УНІАН, в квітні Арбітражний трибунал при Постійній палаті Третейського суду в Гаазі зобов’язав Росію сплатити 5 млрд дол. компенсації «Нафтогазу» за збитки, завдані захопленням активів компанії в 2014 році в Криму. Це найбільша сума, присуджена міжнародним арбітражним трибуналом як компенсація за експропріацію Росією активів у Криму.
Навесні 2014 року в результаті анексії Криму дочірня компанія «Нафтогазу» — «Чорноморнафтогаз» втратила основні активи (бурові платформи «Петро Годованець» і «Україна»), а також доступ до родовищ природного газу на шельфі Чорного моря.
15 вересня 2017 року в «Нафтогазі» повідомили, що подали позов до Росії з вимогою відшкодувати 5 млрд дол. збитків через анексію півострова.