У Словаччині фермери протестували проти імпорту агропродукції з України. Акції протесту тривали 22 лютого з 9:00 до 15:00.
Аграрії вимагають швидкої виплати прямих виплат, скорочення бюрократії та перегляду «зеленої» політики Євросоюзу. Також вимагають переглянути торгівлю з третіми країнами.
Цей найбільший протест фермерів у країні з моменту створення Словацької Республіки організувала Словацька палата сільського господарства та продовольства (SPPK), до якої приєдналася Словацька аграрна палата.
Зранку колона протестувальників на тракторах зупинилася перед представництвом Європейської Комісії у Братиславі, де було оголошено вимоги та передали їх представнику.
Фермери відкидають жорсткі екологічні обмеження ЄС, лібералізацію імпорту сільськогосподарської продукції з третіх країн, але вимагають якнайшвидшої виплати прямих субсидій.
Загалом на дороги країни вийшли понад 4 тисяч фермерів та понад 2200 тракторів. Фермери не згодні з правилами, якими ЄС обмежує використання хімічних засобів захисту рослин, але вони також відкидають, наприклад, положення про обов’язкове залишення частини землі під паром.
«Ми робимо це в першу чергу для громадян, для нас, для наших дітей, для покоління, яке прийде після нас, щоб не тільки Словаччина, але й уся Європа могла годувати населення здоровою, якісною їжею», — каже голова SPPK Еміл Мачо.
Окремо стоять вимоги щодо продукції з України. Кажуть, що нібито при імпорті власної сільськогосподарської продукції їм заважає зняття обмежень на імпорт з України.
Мачо нагадав, що це ширша проблема, яка стосується кількох країн. «Коли ми в Європі говоримо, що не можемо вирощувати курей у клітках, цілком природно, що європейські фермери не можуть конкурувати з третіми країнами», — сказав Мачо.
Тому фермери вимагають, щоб ЄС вимагав виконання тих самих умов від імпортерів із третіх країн, наприклад, також із Південної Америки.