Вже не перший рік закарпатський рятувальник Іван Малетич проводить свої вихідні тренуючи юних патріотів. Як і його батько, ветеран пожежної служби, а сьогодні військовий Збройних сил України, чоловік вирішив стати рятувальником.
На службі в ДСНС Іван п’ятий рік, зізнається, що потяг до пожежної справи був завжди, адже приваблює романтика професії, велика відповідальність за людей, що лягає на плечі рятувальника та можливість подвигу, який вже випадав на долю чоловіка.
«Найбільше запам’яталася моя перша врятована людина – хлопчик, 10-ти років. Якось поступив виклик, що в м. Ужгород на підвіконнику 6-го поверху багатоповерхового будинку перебуває дитина. Ми чимдуж прилетіли туди і опинилися в складній ситуації. Як виявилося, хлопчик має порушення аутистичного спектру, тому час ішов на секунди. Розкладувати автодрабину задовго, а зламувати двері квартири ми не могли — це могло б налякати дитину. Таким чином, було прийнято рішення негайно підніматися балконами за допомогою штурмової драбини. Так ми з колегою врятували хлопчика», — згадує Іван Малетич.
Та окрім порятунку дітей, рятувальник займається їхнім вихованням і становленням. Іван Малетич є активним учасником військово-патріотичного об’єднання Карпатська Січ, яке є продовжувачем народної оборони, що існувала на Закарпатті впродовж 1938-1939 років. А з 2014 року активно захищає кордони нашої країни. Спочатку, як формування добровольців-націоналістів, а тепер це підрозділ в складі сил спеціальних операцій ЗСУ.
«Карпатська Січ для мене — сім’я, в організації майже з першого дня її створення. Спочатку ми тренувались самостійно. Згодом, отримавши навички і підкріпивши їх службою в армії, я сам почав навчати молодь. З початком повномасштабного вторгнення з’явився великий запит. Юнаки та дівчата хочуть навчатися захисту: себе, родини, землі. Так народилися наші відкриті вишколи в березні 2022 року», — розповідає рятувальник.