«Найменша ложка має 14 міліметрів». Буковинець зробив вручну понад тисячу деревʼяних ложок

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Колекція ложок та будиночків ручної роботи. Суспільне Чернівці

До пенсії Хілько працював архітектором, тоді робив ложки після роботи та у вихідні. А коли справ було багато, робив перерву. Зараз чоловік на пенсії. Улюбленим заняттям займається майже кожного дня.

Різьбяр Олег Хілько. Суспільне Чернівці

"У мене немає своєї майстерні. Можу працювати і в підвалі, і на балконі, а іноді й під горіхом. Одну ложку можу зробити й за дві години, якщо просту й з мʼякого матеріалу. А можу й весь день працювати".

Інструменти для роботи чоловік замовляв у місцевих ковалів. Каже, що раніше було багато кузень, тому проблем з їх виготовленням не було. Заводськими інструментами майже не працює.

Колекція маленьких ложок майстра. Суспільне Чернівці

Процес виготовлення ложки починається з макета, який майстер малює на папері, опісля переносить його на дерево та починає вирізувати. Готовий виріб змащує воском з оливковою олією або морилкою. Своїми ложками в побуті здебільшого не користується. Використовує тільки маленькі для солі, спецій та гірчиці.

"Проблем з матеріалом для роботи немає. Деколи мені люди приносять поліно, бо знають, що я цим займаюся. Також в батьків є сад."

Вироби різьбяра. Суспільне Чернівці

Хілько каже, що найбільше любить працювати з деревом, яке має текстуру, як, наприклад, дуб, абрикос, слива, черешня, горіх.

"Спочатку робив прості ложки. Потім почав робити тематичні — з тваринами, з літерами, подарункові, а також чайні та столові. Загалом 15 різновидів ложок зробив. Найменша має 14 міліметрів, а найбільша ложка майже метр довжиною."

Попри великий досвід в цій справі, чоловік називає себе аматором. Та не бажає заробляти на цьому.

Мені шкода їх продавати. Я би хотів краще комусь подарувати все разом, щоб воно збереглося і була пам’ять. А віддати чи продати за копійки я не хочу. Вони мені, як діти”.

Автори: Ярослав Івженко, Євгенія Казанцева, Олександра Сакальська.

Читати ще

Читати ще «Щоб зібрати вироби, обійшов тисячу хат». Історія гончаря, який відкрив єдиний на Буковині музей гончарства

Читати ще Буковинська тайстра – надбання культурної спадщини України: як у Чернівцях зберігають традицію її виготовлення

Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]

Новости Украины