За інформацією: Суспільне Тернопіль.
Найпоширеніші помилки під час надання домедичної допомоги. Суспільне Тернопіль
Працівники навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Тернопільської області розповіли про найпоширеніші помилки, яких припускаються люди під час надання першої домедичної допомоги.
Помилка, яку в таких ситуаціях роблять найчастіше — рухати чи перевертати людину. Про це розповів майстер виробничого навчання цього центру Віктор Сокольвак:
"Побачили потерпілого — не рухайте його без зайвої потреби, якщо немає сторонньої небезпеки для нього або для вас і в такому випадку людину терміново треба перенести в інше місце. Проте, якщо такої потреби немає, якщо людина потрапила в ДТП або впала з висоти, і є підозра на пошкодження хребта, то не перевертайте її. Але, якщо постраждалий без свідомості, то не варто його залишати в положення лежачи на спині, треба перевести його в стабільне положення, щоб забезпечити прохідність дихальних шляхів".
Ще одна помилка, зазначив експерт, самостійно знімати накладений на тіло кровоспинний джгут.
"Деякий час вважали, що для забезпечення кровообігу в кінцівках, через кожних 15-20 хвилин треба розпустити джгут на 5 хвилин і відновити кровообіг, а тоді знов його затягнути. На сьогодні ми вже знаємо, що це серйозна помилка. Розпускати джгут має право тільки хірург або медичний працівник в стаціонарних умовах", — зазначив Віктор Сокольвак.
Перша домедична допомога. Суспільне Тернопіль
За словами експерта, помилкою є нівелювати важливість штучного дихання.
Перша домедична допомога. Суспільне Тернопіль
"Дехто вважає, що серцево-легенева реанімація не обов'язково має супроводжуватися штучним диханням, а можна лише зовнішній масаж серця. Це хибна думка. Так, протокол у деяких випадках послаблює вимоги, якщо є якісь причини, що не дозволяють зробити штучне дихання. Однак, штучне дихання залишається важливим елементом серцево-легеневої реанімації. Інша справа, якщо ви не знаєте, як робити штучне дихання", — сказав чоловік.
Перша домедична допомога. Суспільне Тернопіль
Віктор Сокольвак розповів, що помилкою є змащувати олією ділянку тіла з термічними опіками.
"Це лише на деякий час може трохи зменшити біль, але цього категорично не можна робити, адже тоді висока температура в глибині тканини буде довго зберігатися. Це посилить опікові процеси".
Перша домедична допомога. Суспільне Тернопіль
Помиляються люди і під час надання допомоги при носовій кровотечі:
"Чимало людей вважають, що під час носової кровотечі, травмованому треба підняти голову догори, та це неправильно, бо тоді кров стікатиме в ротову порожнину і в горло. Єдине вірне рішення — голову тримати вперед, міцно стиснути крила носа і тримати. Кров повинна зупинитися десь за 8-9 хвилин. Якщо протягом півгодини кров не зупиняється, то обов'язково викликати швидку", — зазначив Віктор Сокольвак.